6.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

--

17

Petr Janura si zcela podmanil zápas proti Vyššímu Brodu. Vstřelil hned 7 branek a měrou vrchovatou se tak podílel na debaklu.

Jasně lepší domácí

Kaplická rezerva v minulém kole bodově tratila. Po týdnu se opět představila doma a reparát mohla složit proti doposud bezbodovému vyšebrodskému Dynamu. Kapličtí byli od úvodu o poznání aktivnějším týmem. Už v páté minutě mohl po Janurově přihrávce otevřít skóre Lattner, ale Salzera překonat nedokázal. Vzápětí se po vysunutí od Štefana Marka řítil sám na bránu kapitán Janura, ale míč mezi tři nasměrovat nedokázal. Další tutovka hned v následující minutě. Motz obrannou hlavičkou vyslal do sóla znovu Januru, ten však ani v tomto případě neskóroval, když Salzera překonat nedokázal. Až ve čtrnácté minutě se připomněli i hosté, s Bartoňovou střelu si Schneider dokázal poradit. Po čtvrthodině hry se Spartakovci konečně prosadili. Janura vyslal do úniku Václava Kuchaře, ten se z pravé strany dostal až před brankáře a zblízka střelou k bližší tyči poslal Spartak do vedení – 1:0. Neuběhla ani minuty a Salzer byl překonán podruhé. Pavel Pulec přesnou kolmicí vysunul Petra Januru, který svou další tutovkou už nepohrdl – 2:0. Po té se ke střele odhodlal starší z rodu Poláčků, Schneider zasahovat nemusel. Pak si poradil se střelou vyšebrodského kapitána Pěnčíka. Gólem neskončila ani vyložená šance Pavla Pulce. Pěnčíkovo zakončení si pohlídal Schneider. V 35 minutě po chybné rozehře hostů šel sám na Salzera Petr Janura a nezaváhal – 3:0. O přestávce byl stav 4:0. V úplném závěru prvního dějství se do kombinace zapojil novic v kaplickém dresu Andrii Meita, Štefan Marek vyslal do sóla Petra Januru a ten zkompletoval hattrick – 4:0.

Oslabení hosté inkasovali jeden gól za druhým

Hosté přijeli k zápasu v akurátním počtu jedenácti hráčů. Do druhé půle navíc již nenastoupil Daniel Poláček mladší, a tak byli hosté nuceni hrát poločas v početním oslabení. Po čtyřech minutách hry Jan Říha před vápnem posunul míč Ievgenu Presniakovovi a povedená technická střela skončil v horním rohu Salzerovy svatyně – 5:0. V 53 minutě alespoň malá radost pro hosty. Po úprku z pravé strany překonal Schneidera nadvakrát Richard Bartoň – 5:1. Po hodině hry po Jirkově přihrávce přidal další svůj gól Petr Janura – 6:1. Za další čtyři minuty další branka. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu se křížnou střelou prosadil Pavel Lattner – 7:1. Pak zazdil tutovku Presniakov. Posléze přetavil Kuchařovu přihrávku v další střelecký zářez znovu Petr Janura – 8:1. V 72 minutě zachránila Salzera tyč po zakončení Hosenseidla. Ani to však ještě nebylo vše. Sedmasedmdesátá minuta, Petr Janura si narazil míč s Kubatou a už to bylo 9:1. Góly padaly i v poslední desetiminutovce. Nejprve však ještě Schneider dokázal po Syrovátkově přihrávce vychytat Pěnčíka. Za chvíli byl bez šance, když jej po chybě v rozehrávce zkušeného Motze překonal Vít Syrovátka – 9:2. Pak se prosadili Kapličtí. Po spolupráci Janury s nabíhajícím Tomášem Vávrou zakončoval zblízka do odkryté brány Michal Hosenseidl – 10:2. Pak spálil šanci hostující Pěnčík a v poslední minutě určil definitivní podobu výsledku po Motzově uvolnění svým sedmým gólem v zápase Petr Janura – 11:2. Kaplická rezerva zcela po zásluze vysoko vyhrála. Vyšší Brod si na první body bude muset počkat.

Napsal Libor Granec

TJ Spartak Kaplice B
F. Schneider [-] - P. Pulec [-] , V. Kuchař [-] , Š. Marek [-] , P. Janura [-] , P. Lattner [-] , I. Presniakov [-] , T. Vávra [-] , P. Jirka [-] , V. Šebest [-] , J. Motz [-]

FK Dynamo Vyšší Brod
J. Salzer [-] - V. Syrovátka [-] , M. Pěnčík [-] , T. Dibďák [-] , J. Kohout [-] , F. Klíma [-] , D. Poláček [-] , L. Závodský [-] , D. Poláček [-] , P. Poštulka [-] , M. Neumann [-]

ŽK: 60. M. Neumann .
Hráči zápasu: P. Janura .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Janda Jaroslav - ŠULEK Petr (N), KUCHAŘ Václav (N).