5.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

Lipno díky hattricku Krauskopfa zdolalo Větřní B

18

Domácí bavili útočným fotbalem

Utkání se odehrálo za chladného a sychravého počasí. I tak se ale hrál fotbal nadprůměrné kvality. Od začátku bylo patrné, že se potkaly dva celky, které chtějí hrát fotbal a diváci se nenudili. První velkou šanci utkání měl hostující Kalkuš, kterého krásně uvolnil hostující špílmachr Cifreund vracející se po trestu za červenou kartu, podařilo se mu přehodit brankáře Zábranského, ale k jeho smůle přehodil i branku. Poprvé zahrozili i domácí,ale střela Račáka šla výrazně mimo. Poté obrana hostí zablokovala i slibné střelecké pokusy Víška a Krauskopfa. Po krásné akci zakončoval akrobaticky Skípala, ale jeho pohotovou střelu kryl Dobrovodský. Ve 23.minutě už se ale domácí hráči radovali, Račák uvolnil Karla Krauskopfa, který v souboji noha na nohu přetlačil Soukupa a nekompromisní bombou pod břevno zavěsil. Brankář Dobrovodský byl prakticky bez šance. V 31. minutě ale hosté odpověděli, to nejzkušenější hráč na hřišti Skípala nesmyslně ztratil na polovině hřiště míč, Hromada kolmou přihrávkou vybídl do sóla Jaroslava Seltsama a ten se štěstím propálil Zábranského. Vyrovnání lipenské nezaskočilo a o šest minut později si vzali vedení zpátky. Dlouhé autové vhazování Kordíka hlavou prodloužil Skípala a míč spadl přesně na nohu domácího kanonýra Karla Krauskopfa, který ho uklidil přesně k pravé tyči, 2:1. A domácí byli při chuti, nedlouho poté pálil těsně vedle Víšek. A za chvíli opět Víšek technickou střelou orazítkoval břevno. Lipno hrálo líbivý kombinační fotbal, hosté se spíše spoléhali na nakopávané balóny na své útočníky, ale jejich snaha většinou končila na hranici velkého vápna. Poslední velkou šanci v první půli měli opět domácí, Račák naslepo našel Rohlíka, který kličkou vykoupal dva bránící hráče hostí, ale místo střely volil ještě přihrávku na Krauskopfa, který ale v těžké pozici těsně minul. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:1 pro domácí, pro hosty ale dá se říci milosrdný stav.

Do druhého poločasu ale hosté vlétli jako vyměnění, přestali nakopávat balóny a hrálo se prakticky nahoru dolů. Opět se projevila bolest domácích, kteří si opět vybrali svojí slabší dvacetiminutovku, kdy je hosté přehrávali. V této chvíli ale domácí podržel brankář Zábranský, který několikrát dobře četl hru a zhatil nejméně tři slibně se rozvíjející šance Větřní. Zuby si na něm vylámali Seltsam, Cifreund i Ferenc. Po rohovém kopu velmi nebezpečně hlavičkoval Votýpka, naštěstí pro Lipno těsně minul. Nicméně hosté domácí prakticky k ničemu nepouštěli, dobře kombinovali a lipenští chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Hosté ale své šance nevyužili a tak se domácí začali opět osmělovat. Z hranice vápna pálil slabě Víšek, Dobrovodský snadno kryl. Poté neudržitelný Krauskopf zamotal hlavu Soukupovi s Votýpkou, ale jeho stoprocentní šanci Dobrovodský neuvěřitelně vychytal. O chvíli později znovu Krauskopf pláchl obraně Větřní, ale střelu z velkého úhlu opět dobře chytající Dobrovodský vytěsnil na roh. Z toho nebezpečně nad branku hlavičkoval Sládek. V 87. minutě ale domácí rozhodli o tom, že tři body zůstanou doma. Po faulu na domácího hráče na půlce Větřní se hosté víc zabývali diskuzí s rozhodčím, než aby dávali pozor, Račák rychlou rozehrávkou vysunul Karla Krauskopfa, který nikým neatakován běžel sám na Dobrovodského a hokejovým blafákem dal do prázdné branky pohodlně na 3:1. Zasloužený hattrick pro jednoznačně nejlepšího hráče na hřišti. V 90. minutě ještě domácí zasadili hostům čtvrtý hřebíček do rakve a to po pohledné kombinaci po trase Račák, Krauskopf se míč dostal až k Petrovi Březinovi, který už neměl jinou možnost, než trefit prázdnou bránu, 4:1.

Napsal Tomáš Račák

Redakčně upraveno.

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Do zápasu jsme šli oslabení o 4 hráče, věděli jsme tudíž, že nás nečeká nic snadného a modlili jsme se ať se v té zimě nikomu nic nestane. Dá se říct, že první poločas byl podle našich představ, byli jsme silní na míči, dobře kombinovali a měli spoustu šancí, bohužel jsme dokázali proměnit pouze dvě. Druhý poločas jsme tam měli opět hluchou dvacetiminutovku, kdy jsme neběhali a míče létali středním záložníkům nad hlavou. To rozhodně nechceme, naštěstí nás v těchto chvílích podržel Pedro. Asi bychom potřebovali, aby nebyla poločasová přestávka a hrálo se v kuse, jinak nevím, čím si naše výpadky vysvětlit. Naštěstí ale máme Čudlu, odehrál fantastický zápas a já budu doufat, že mu to vydrží co nejdéle. Snad ho nebudeme muset zase dávat na stopera, tam je ho škoda. Ještě potřebujeme, aby se střelecky chytil Milánek Víšků a pak to bude dobré. Ale i hosté nesehráli špatný zápas, určitě pozlobí každého soupeře. My teď jedeme do Vsi, specifické hřiště, kde to domácí umí. Bude to těžké, ale chceme bodovat.

- Z. Skípala [-] , K. Krauskopf [-] , J. Rohlík [-] , T. Račák [-] , M. Víšek [-] , V. Březina [-] , M. Schober [-] , T. Kordík [-] , D. Pech [-] , P. Sládek [-] , P. Zábranský [-]

SK Větřní B
M. Dobrovodský [-] - F. Soukup [-] , M. Votýpka [-] , M. Vegeš [-] - A. Krák [-] , Z. Chupík [-] - M. Karfík [-] - T. Kalkuš [-] , J. Cifreund [-] , J. Seltsam [-] , T. Hromada [-]

ŽK: 29. A. Krák , 87. M. Votýpka , 89. J. Cifreund .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Reitinger Jiří - KRÁTKÝ Marcel (N), ŠUSTR Lukáš (N).