4.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

Lipno se štěstím vybojovalo v Holubově tři body

26. J. Fuka , 85. M. Tomis (p.) - 4. K. Krauskopf , 71. P. Sládek , 76. M. Schober (p.)
18

I když jeli fotbalisté Lipna do Holubova v roli favority, tak se předpoklady nenaplnily a na výhru se hosté hodně nadřeli.

Domácí překvapili favorita z Lipna svou aktivitou

Za velkého dusna šli do zápasu hosté jako favorit, ale dle průběhu to neměli vůbec jednoduché. Papírové předpoklady se ale začali naplňovat už ve 4. minutě kdy centrovaný míč propadl až na zadní tyč, kde si ho našel Karel Krauskopf, kličkou se zbavil obránce a jeho přihrávku před branku si nešťastně za brankáře Suchého srazil Tomis. Branka ale domácí vůbec nepoložila, ba naopak, hosté od této chvíle přestali běhat, vyklidili střed pole a na obranu Lipna se valil jeden útok za druhým. Velké problémy dělal ve středu pole Pečený a v útoku Tomi s Fukou. Obrana Lipna odolávala až do 26. minuty, kdy právě Pečený krásnou přihrávkou vysunul Jiřího Fuku, který zachoval chladnou hlavu a střelou na zadní tyč překonal Dočkala. Lipenští se snažili také útočit, ale jejich snaha končila na dobře organizované obraně v čele s Hůlkou a Tomisem, kteří hostujícím hráčům nedali ani metr prostoru zadarmo, nebo si hosté nedokázali přesně přihrát. Holubov dobře držel míč, kombinoval a neustále se snažil najít skulinu v obraně hostů. Do vápna Lipna létal jeden nebezpečný centr za druhým, ale buď je lapil pozorný Dočkal, nebo je odvrátila obrana. Tlak byl ale veliký. Poslední nebezpečnou situaci v první půli měl po rohovém kopu Trapla Tomis, ale hlavou mířil vedle. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu hosté trochu změnili rozestavení a tento trenérův tah se posléze ukázal jako správný. Domácí už ve středu pole neměli tolik prostoru a hra se vyrovnala. První velkou šanci měl domácí Tomi, ale Dočkal ho vychytal. Domácí se snažili své protiútoky vést po křídlech, ale centry byly většinou nepřesné a tak v 71. minutě přišla golová radost na druhé straně. Račák uličkou vybídl Krauskopfa, který ve vápně obešel dva domácí hráče, mohl už i zakončovat, ale nesobecky ještě přihrál úplně osamocenému Pavlu Sládkovi, pro kterého už nebyl problém uklidit balon po zemi k tyči do protipohybu brankáře Suchého .A v 76. minutě bylo v táboře hostů ještě veseleji. Po autovém vhazování se ve vápně uvolnil P. Březina, kterého nesmyslně za dres stáhl Tomis a pískala se penalta. K té se postavil prakticky domácí Marek Schober a bombou doprostřed pod břevno nedal Suchému sebemenší šanci. Poté měli hosté ještě jeden nadějný rychlý protiútok čtyři na dva, ale Knotek ho vyřešil střelou z velkého úhlu, kterou Suchý kryl. Domácí neskládali zbraně, stále se hnali za vstřelením branky a ta přišla v 85. minutě. Tomi ve vápně kličkoval mezi obránci, chytře si počkal, až mu Sládek nastaví nohu a přepadl přes ní. V zápase velice přesný rozhodčí Petroušek neváhal a opět správně nařídil pokutový kop. Ten suverénně proměnil domácí kanonýr Martin Tomis a poslal Dočkala na opačnou stranu. Holubov se po kontaktní brance hnal za vyrovnáním, ale nebezpečnou bombu Trapla z 22 metrů bravurně vyrazil Dočkal. Poté hostující brankář zasahoval ještě po nebezpečné hlavičce od vlastního spoluhráče Schobera. Poté rozhodčí Petroušek zápas ukončil a Lipno si veze vydřené 3 body.   Report napsal Tomáš Račák

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Nečekali jsme vůbec lehké utkání, ale že budou domácí hrát tak dobře, tím nás opravdu zaskočili. Začali jsme dobře, rychle se ujali vedení, ale pak jako bychom zase zapomněli o čem fotbal je. Neběhali jsme, nechodili do soubojů, spousta alibismu o týmovosti ani nemluvím. Do druhého poločasu jsme to s trenérem trochu přeházeli a nepatrně se to zvedlo, že by to ale byla hitparáda, to se říct nedá. Už jsme ale začali více kombinovat a dostávat se i do šancí. Přečkali jsme nějaké šance domácích a sami dvakrát udeřili, ale poté zase jako bychom se uspokojili a dovolili domácím udělat ze zápasu drama. Děláme si to zbytečně sami těžký, na tom musíme ještě stále pracovat, takovéto výpadky by se nám v jiných zápasech mohly vymstít. Nesmíme si dovolit hrát jako první poločas, kdy jsme chvílemi působili jako bychom se viděli poprvé. Chtěl bych pochválit i domácí, zřejmě si nezasloužili za svůj výkon prohrát, ale fotbal už je někdy takový. Pokud ale budou hrát takto, určitě budou tabulkou stoupat. Nakonec ještě pochválím velice přesného rozhodčího pana Petrouška.

SK Holubov
R. Suchý [-] - M. Pečený [-] , D. Trapl [-] , M. Tomis [-] , J. Hůlka [-] , V. Franěk [-] , F. Kroiher [-] , M. Jakubec [-] , J. Mandát [-] , O. Bukovinský [-] , A. Rychlík [-]

F. Dočkal [-] - J. Knotek [-] , Z. Skípala [-] , K. Krauskopf [-] , O. Panský [-] , T. Račák [-] , M. Víšek [-] , T. Kordík [-] , M. Schober [-] , D. Pech [-] , P. Sládek [-]

ŽK: 7. M. Pečený , 60. O. Bukovinský , 68. D. Trapl - 48. Z. Skípala , 86. J. Knotek , 89. O. Panský , 90. T. Račák .
Hráči zápasu: D. Trapl , J. Hůlka - M. Schober , F. Dočkal .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Petroušek Antonín - KROIHER František (N), KRÁTKÝ Marcel (N).