3.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

Lipno rozstřílelo Přídolí

18

Přídolí na Lipně sice od druhé minuty vedlo, přesto odjelo s debaklem 6:1.

Domácí si vypracovali náskok

Zápas se hrál za velkého horka na perfektně připraveném hřišti. Už ve 2.minutě přišel pro domácího favorita šok, když se po rohovém kopu prosadil tečovanou hlavičkou nikým neobsazený Vladislav Písko. Míč se od pravé tyče odrazil za záda bezmocného Dočkala. Brzká branka ale domácí hráče nepoložila a ihned po rozehrávce začali roztáčet svojí kombinační hru. Lipno drželo míč na svých kopačkách a trpělivě čekalo na svojí šanci. Ta přišla záhy, ale branka Fence nebyla pro postavení mimo hru domácího záložníka uznána. Ve 21. minutě už ale domácí poprvé udeřili. Po kombinaci na levém křídle se míče zmocnil Fenc a parádním centrem levou nohou našel matadora Zdeňka Skípalu, který prudkou hlavičkou nedal Puritscherovi šanci zasáhnout. Hned o minutu později si na půli hřiště narazil Ondřej Panský s Račákem, domácí útočník postupoval po levé straně sám na obránce, zbavil se ho kličkou do středu hřiště a nepříliš prudkou střelou překvapil Puritschera podruhé. Co střele scházelo na síle, vynahradila přesnost, míč zapadl přesně k tyči. O chvíli později trefil Panský pravou tyč a před dobíhajícím Fencem stačil odvrátit J.Písko. Střely Krauskopfa a Březiny letěly vysoko nad branku. Poté se hra příliš neměnila, domácí kombinovali, hosté se snažilo nakopávanými míči zaskočit domácí obranu, ale stopeři Lipna byli pozorní a nebo míče lapil Dočkal. Když už se schylovalo k poločasové přestávce, udeřili domácí potřetí a to ve 42. minutě. Panský ustál na půli hřiště tvrdý souboj, přidržel balon a poté vyslal parádní přihrávkou do sóla Tomáše Kordíka. Puritscher nesmyslně z brány vyběhl a pro domácího obránce nebyl problém ho z dvaceti metrů přelobovat. Krásný fotbalový moment. A pro hosty bylo ještě hůře ve 44. minutě, kdy rohový kop Račáka byl odvrácen pouze ke Krauskopfovi, jehož nadýchaný centr si opět našel nestárnoucí a opět hlavou uzavřel dění v první půli.

Lipno si pojistilo výhru

Druhá půle začala tak, jako končila první, obraz hry byl neustále stejný. Lipno se snažilo kombinací hledat skuliny v obraně Přídolí. Takto hra plynula až do 62. minuty, kdy agilní Panský na levé straně vymotal dva obránce a přihrávkou přes celé malé vápno vybídnul ke snadnému zakončení Jaroslava Knotka, který se do protipohybu Puritschera nemýlil, 5:1. Poté se začali i více osmělovat hosté, ale velké šance Jaroslava Píska, Radykhovského a Pavlise kryl Dočkal nebo byly zblokovány pozornou domácí obranou. Velké šance na hattrick měl poté i Panský,ale vždy v koncovce selhal. Nejprve jeho pokus o přehození brankáře skončil těsně mimo tyče a poté ho vychytal Puritscher. V 69.minutě se ale skore měnilo pošesté, Milan Víšek obral váhajícího obránce a střelou alá Cristiano Ronaldo nedal Puritscherovi sebemenší šanci. Míč nabral neuvěřitelnou faleš a zapadl přesně pod břevno. Opravdu pěkná branka. Poté už tempo zápasu výrazně opadlo, běhat už se za velkého vedra nikomu moc nechtělo, a tak se výsledek nezměnil a domácí snadno dokráčeli ke snadnému vítězství.   Report sepsal Tomáš Račák

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Utkání pro nás začalo šokem, ale ihned po rozehrávce si myslím, že nikdo nemohl pochybovat o tom, že bychom snad zápas nezvládli. Samozřejmě, že tam byly chyby, ale snažili jsme se o kombinační hru, chceme být silní na balonu, to je hra, kterou bychom se chtěli prosazovat. Ještě bych si to představoval daleko rychlejší, ale jsme na správné cestě. Jednotlivce chválit nebudu, jsme tým a jako tým jsme dnes zahráli. Pochválím i hosty, snažili se hrát fotbal, jejich protiútoky byly občas i nebezpečné, ale dneska byla kvalita jednoznačně na naší straně. Jediné co mě mrzí, je počet diváků, nevím kolik jich sem zhruba chodívá, jsem tu pořád de facto nový, ale na první domácí utkání je počet 30 málo. Já věřím, že je naší hrou dokážeme přilákat a na další utkání doma jich přijde daleko víc.

F. Dočkal [-] , J. Knotek [-] , L. Fenc [-] , Z. Skípala [-] , K. Krauskopf [-] , O. Panský [-] , T. Račák [-] , M. Víšek [-] , V. Březina [-] , T. Kordík [-] , D. Pech [-]

TJ Sokol Přídolí
M. Puritscher [-] - J. Písko [-] , M. Brož [-] , M. Štěpán [-] , V. Písko [-] - D. Kulhán [-] , D. Pavlis [-] , L. Kocián [-] , J. Písko [-] - T. Písko [-] , R. Radykhovskyy [-]

ŽK: 16. M. Víšek .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: Schönkypl Miroslav - KRÁTKÝ Marcel (N), PÍSKO Josef (N).