11.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2019-2020

--

--

52. T. Dubský , 89. T. Tengl - 11. O. Kaše (p.) , 48. J. Říha , 71. O. Wegenkittl
11

Další utkání podzimní části III. třídy skončilo výhrou favorita. Hosté se na vítězství ve Čtyřech Dvorech nadřeli. Ke třem bodům jim pomohla branka Wegenkittla ze 71. minuty. Domácí tak zůstali bez bodu, Lipí slaví důležitou výhru 3:2.

Pokutový kop a jediná branka prvního poločasu

Utkání začalo naším tlakem, který vyvrcholil v 11. minutě faulem domácího gólmana ve vápně na Kruťka. Rozhodčí nařídil penaltu a Ondřej Kaše ji s přehledem proměnil. Pak domácí se značně doplněnou sestavou o pendly z A-týmu hru vyrovnali, avšak na naší obranu si v prvním poločase nepřišli. Do kabin se šlo za příznivého stavu pro naše borce.

Hosté vydřeli plný bodový zisk

Začátek druhého poločasu přinesl nejkrásnější akci utkání. Vondroušek přihrál doprava Holinkovi, který centrem našel Jiřího Říhu a ten vstřelil svůj první soutěžní gól v této sezóně - 0:2. Poté jsme udělali hrubou chybu v obraně a soupeři se podařilo snížit Tomášem Dubským. V 60. minutě přišel na hřiště Kastl a hned ze své první akce nastřelil tyč soupeřovy branky. V 71. minutě se ale už mohl radovat, když připravil gól pro Ondřeje Wegenkittla. Soupeř pak stihl v závěru pouze korigovat výsledek utkání z přímého kopu, když se parádně trefil Tomáš Tengl.