7.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2019-2020

--

Zliv potřetí za sebou nadělovala, tentokrát Rudolfovu "B"

11. M. Fürst , 28. P. Boubal , 29. J. Vlček , 44. J. Slavík (p.) , 56. R. Hanzal , 78. J. Slavík
20

Domáci mužstvo Zlivi zažívá velice vydařený vstup do letošního ročníku OP, ve kterém nejen že ještě neprohrálo, ale je nejlepším týmem ve všech možných statistikách a to i individuálních. Navíc v posledních dvou zápasech dokázali zlivští fotbalisté shodně nasázet po 6 gólech a žádný neinkasovali. Soupeři z Rudolfova "B" se letos zatím příliš nedaří a poslední dvě utkání nevyhrál, což se pokusí zlomit na hřišti silného soupeře a aktuálního leadera tabulky.

Domácí opět v první půli dominovali

Vstup do utkání zvládli opět lépe domácí hráči, kteří hrají poslední zápasy v naprosté pohodě. Už v 11. minutě se k odraženému míči na penaltě dostal jako první Matěj Fürst a nekompromisně jej poslal pod břevno - 1:0. Kolem 20. minuty si vybral slabší chvilku domácí brankář J. Remta, který chtěl rukou rozehrát na R. Hanzala, míč mu ale sklouzl a trefil na vápně osamoceného útočníka hostů, který byl tímto míčem zadarmo natolik překvapen že v tváří tvář brankáři byl úspěšnější J. Remta a svoji chybu tak stihl záhy dobrým zákrokem napravit. Po delší pauze zaviněné zraněním se v základní sestavě domácí Zlivi postupně zase zabydluje Pavel Boubal. Ten měl také na svědomí druhou branku v hostující síti, když si ve 28. minutě našel další z odražených míčů ve vzdálenosti pokutového kopu a placírkou zamířil přesně k tyči - 2:0. Ihned z dalšího domácího útoku ve 29. minutě přiletěl do vápna krásný centr z levé strany, na který si naběhl Jiří Vlček a hlavou nasměroval míč přesně k zadní tyči - 3:0. Aby toho nebylo málo, do kabin se domácí prosadili ještě jednou, když si svoji akci ze hřiště Lokomotivy ČB zopakoval K. Jindrle a jeho průnik do vápna zastavili rudolfovští faulem. I v tomto případě rozhodčí nařídil penaltu, ke které se postavil Jakub Slavík a nekompromisně ve 44. minutě poslal míč do protipohybu brankáře D. Keřky - 4:0

Zliv navýšila stav a ještě si dovolila neproměnit penaltu

I se začátkem druhého poločasu byli aktivnější domácí hráči a brzy se dočkali navýšení skóre ve svůj prospěch. V 56. minutě si míč na polovině zpracoval R. Hanzal, z otočky poslal do úniku J. Slavíka, který si to s míčem zamířil do vápna hostů, tam ještě přihrál na vápno zpět Robertu Hanzalovi, který jej mocně stíhal a ten už měl dostatek času, aby si míč zpracoval a ještě přesně zakončil - 5:0. Asi v 70. minutě se opět svým průnikem blýskl v domácím dresu K. Jindrle a opět byl až ve vápně zastavený nedovoleně. Tentokrát si pokutový kop vzal k rozehrávce on sám, ale branku D. Keřky přestřelil. Poslední slovo v zápase si vzal v 78. minutě Jakub Slavík, který si seběhl z pravé strany na levou, dostal krásnou přihrávku mezi obránce a svůj samostatný únik zakončil gólovou střelou - 6:0

SK Zliv
Martin Tesař ( trenér ): I když se nám nepodařilo dát branky tak brzy jako minulý týden na Lokotce, přesto se nám vstup do zápasu opět vydařil. Na klukách bylo vidět, že si věří a výkony jdou nahoru. Do zápasu jsme tentokrát nemohli počítat s útočníky M. Píchou a nejlepším střelcem T. Kučerou. Ostatní kluci ale zaskočili výborně a ukázali že branku může dát kdokoli. S těžkým soupeřem další 3 body to nemůže být nic jiného než veliká spokojenost. Další víkend nás čeká těžký soupeř v Olešníku, ale pojedeme tam s chladnými hlavami, protože nemáme co ztratit a pokusíme se opět neprohrát a prodloužit naší sérii neporazitelnosti.

SK Rudolfov B
Miroslav Tušl ( vedoucí týmu ): Co dodat k výsledku, soupeř nás předčil ve všech směrech a mohl vyhrát i větším rozdílem. Zatím nejsilnější soupeř, na kterého jsme narazili. My se taky dostali do několika slušných příležitostí a mohli jsme alespoň kosmeticky upravit výsledek, tak doufám, že jsme si nechali góly do dalšího kola. Zlivi gratulujeme k zaslouženému vítězství.

SK Zliv
J. Remta [-] - R. Hanzal [-] , J. Vlček [-] , J. Trnka [-] , K. Jindrle ml. [-] , J. Zrun [-] , P. Boubal [-] , M. Fürst [-] , J. Slavík [-] , J. Kubeš [-] , M. Viktora [-]

D. Keřka [-] - M. Wolf [-] , M. Šefl [-] , M. Kešner [-] , J. Machovec [-] , J. Justin [-] , J. Osmani [-] , J. Dvořák [-] , R. Tyrpák [-] , P. Kryeziu [-] , F. Pouzar [-]

Hráči zápasu: J. Vlček , J. Slavík .
Místo: Zliv. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Škuthan Jaroslav - FÜRST Václav (N), HLUBOCKÝ Petr (N).