9.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2019-2020

8. M. Skryja , 15. L. Jura , 81. M. Skryja - 39. D. Havlík (p.)
33

V Rudíkově byli herně lepší hosté, ale domácí je vyučili z produktivity.

Domácí po půli vedli

První šanci zápasu si vytvořili hosté hned ve 3. minutě zápasu, Havlík přešel přes tři domácí hráče a vystřelil mimo bránu. V 8. minutě domácí nakopli míč směrem k hostující bráně, u brankové čáry doběhl míč Jura a dal pod sebe Trnkovi, který poslal míč obloučkem před brankáře hostů, tam šel do souboje s bránícím hráčem domácí Skryja M. a prosadil se, přehodil brankáře a bylo to 1:0. Ve 14. minutě si domácí stoper počínal velice neobratně a přišel o míč, na domácího brankáře se řítil Zedníček S. a domácí brankář Doležal mu zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil. Byl to Doležala vynikající zákrok a nebyl v tomto utkání poslední. Domácí ihned podnikli rychlý protiútok, dlouhý nákop za obranu a tam utekl Jura bránícím hráčům a dal gól na 2:0. V 17. minutě to mohlo být pro domácí ještě veselejší, Skryja M. sebral míč protihráči a šel z úhlu sám na brankáře, než si však připravil míč ke střele, tak vracející se obránce srazil míč na rohový kop. Ve 20. minutě zahrozili hosté, po vhození autu poslal jejich útočící hráč „padáček“ na bránu, Doležal konečky prstů míč vyrazil a na dvakrát chytil. Ve 29. minutě unikal hostující obraně Jura a byl před velkým vápnem faulován, k míči se stavěl Pažourek a Dobrovolný, druhý jmenovaný nakonec levou nohou zatočil míč k bližší tyči, ale Pinkava stačil k tyči doskočit a míč vyrazil na rohový kop. Domácí pak nepochopitelně polevili a toho začali využívat hosté, především s míčem velmi šikovný a rychlý kapitán Havlík. Ve 35. minutě utekl po levé straně a poslal centr směrem na bránu domácího týmu, míč šel po břevně a skončil na odkopu. Ve 37. minutě opět Havlík po levé straně utekl a poslal prudký centr před bránu, kde na malém vápně hostující útočník netrefil míč. Ve 38. minutě se domácím po dlouhé době podařilo přečíslit soupeře, Skryja M. postupoval středem hřiště, stáhl na sebe oba stopery a na pravé straně od něj zůstal osamocený Koch, Skryja M. mu poslal přihrávku a Koch měl před sebou už jen brankáře, ale ani nevystřelil. Po té přišel trest, hostující útočník ve vápně domácího týmu pronikal s míčem, domácí brankář se vrhl po míči, konečky prstů míč odstrčil, ale útočícího hráče poslal k zemi a následoval PK, který kapitán hostů Havlík s přehledem proměnil. Hosté tak byli odměněni za jejich aktivitu a do kabin se mohli jít i za nerozhodného stavu, ve 43. minutě se řítil na Doležala útočník hostů, ale Doležal opět výtečně jeho střelu vyrazil. Jak první poločas končil, tak druhý začal, ve 48. se ocitl Havlík

Domácí si vedení pohlídali

Jak první poločas končil, tak druhý začal, ve 48. se ocitl Havlík sám před Doležalem, ale Doležal vytáhl z rukávu další výborný zákrok a zabránil změně stavu. V 52. minutě po samostatné akci utekl bránícím hráčům soupeře Skryja M., dal pod sebe Jurovi a ten bez přípravy vystřelil, tentokrát se ukázal hostující brankář Pinkava a míč vyboxoval. V 58. minutě přišel nehezký okamžik utkání, hosté zahráli rohový kop, míč si před vlastním vápnem vzal Skryja M. a rozbíhal se k úniku, nevybíravým způsobem ho k zemi poslal Zedníček S., uviděl za to ŽK a ještě se při tom zranil tak, že musel být střídán. V 64. minutě po dlouhém nákopu hostů se k míči dostal Russ, utekl domácí obraně a vystřelil, domácí však dnes měli vynikajícího Doležala a ten míč srazil na rohový kop. V 71. minutě po rohovém kopu hostů hlavičkoval Novotný T. a Doležal bravurně vytáhl nad břevno. V 74. minutě domácí chybovali při založení útočné akce, hosté se zmocnili míče, utekli po levé straně a následovala přihrávka pod sebe na Novotného T., ten ve vápně okamžitě střílel, ale Doležal opět chytá. V 81. minutě přišla nejkrásnější akce utkání, obránce Trnka si vzal míč, přešel přes dva protihráče, narazil si se Skryjou M. a doběhl s míčem do vápna, tam míč přihrál Skryjovi M. a ten jej s přehledem posla do sítě. Hosté dostali v 84. minutě možnost zkorigovat, domácí hráč při odkopávání míče z vlastního vápna vykopl drn a míč se dostal k soupeři, který jej hned přihrál do šance Novotnému T., který vystřelil z hranice velkého vápna, ale na Doležala opět nevyzrál, Doležal konečky prstů vytáhl míč na rohový kop. V 87. minutě domácí ještě sebrali poslední zbytky sil, konkrétně to byl Jura, který vybojoval nakopnutý míč do obrany hostů, utekl po levé straně a poslal centr před bránu, kde byl Skryja M., před ním však stačil stoper hostů odhlavičkovat. Nakonec tedy zůstal stav 3:1 pro domácí.

FK Rudíkov
Lukáš Trnka (asistent trenéra): V průběhu celého zápasu byl soupeř herně lepší, ale díky naší solidní produktivitě bereme tři body. Vynikající výkon předvedl náš brankář, který nás několikrát podržel.

FC Hamry nad Sázavou
Dominik Havlík (hráč): Na začátku jsme měli dvě velké šance, které jsme na rozdíl od soupeře neproměnili. I když jsme rychle prohrávali o dvě branky, mohli jsme už do poločasu výsledek alespoň vyrovnat. V druhé půli jsme soupeře prakticky ničemu nepustili, ale když nedáme tolik vyložených šancí, těžko můžeme vyhrát.