1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Štěpánkovice rozhodly ve druhé části

13

Štěpánkovice vyhrály o dvě branky.

Úvod sobotního zápasu obstaral nádherný dalekonosný projektil z dílny domácího Moslera, který o chloupek minul šibenici. Štěpánkovice byly i nadále naladěny na útočnou notu, což potvrdila nebezpečná rána Grygarčíka. Mokré Lazce se pak připomněly skákavým pokusem Galvase. Na opačné straně vzápětí zazdil tutovku Liška, když ztroskotal na brankáři Lacim. Na trávníku však stále kralovali domácí fotbalisté, jenže Smažík s Davidem Benkem nezkrotili mířidla. Zhruba deset minut před přestávkou šel Harazim do střetu s Lacim, který pouze se štěstím udržel čisté konto. Ani ve druhé půli se obrázek hry moc nezměnil, když se Štěpánkovice hladově hnaly za důležitými třemi body. Perfektní příležitost skórovat měly při sólovém nájezdu Lišky, který ale ani tentokrát neodčaroval kouzlo hostující svatyně. Hosté reagovali nepřesnou ranou Galvase, takže výsledkovou tajenku odhalila až 72. minuta. Tomíček odcentroval skoro od rohového praporku a Laci zůstal přikován na brankové čáře, odkud jen sledoval, jak balon překvapivě míří do sítě – 1:0. Těsně před závěrečným hvizdem přišla gólová pojistka z kopačky Lišky. Domácí záložník napřáhl z dobrých třiceti metrů a parádní dělovkou zapomněl na předchozí nezdary – 2:0. Štěpánkovice se tak v tabulce vzdálily předposlednímu Slovanu Ostrava na pět bodů.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Od začátku utkání jsme byli lepším týmem, když jsme si vytvořili dost šancí, ale dlouho jsme tyhle příležitosti nedokázali proměnit. Pořád jsem si však říkal, že to je jen otázka času, kdy to tam spadne, což se naštěstí potvrdilo. Získali jsme velice důležité body. Mám z toho dobrý pocit.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Někteří hráči ukázali katastrofální přístup k zápasu, když se omluvili až těsně před utkáním, takže jsme nastoupili ve velice oslabené sestavě. Další příčinou naší porážky byl rozhodčí, který měl o vítězi už předem jasno. Sudí nás ve Štěpánkovicích klasicky vůbec k ničemu nepustili. A když navíc dostaneme takhle hloupý gól, tak nemůžeme myslet na body.“

M. Lukovics [-] - J. Smažík [-] , R. Heider [-] , D. Mosler [-] - J. Tomíček [-] , D. Novák [-] , D. Benek [-] (88. L. Bielan [-] ) , M. Liška [-] - D. Harazim [-] (79. P. Benek [-] ) - J. Machala [-] (83. J. Dluhoš [-] ) , P. Grygarčík [-]

D. Laci [-] - A. Hiemer [-] (67. D. Benda [-] ) , K. Lomozník [-] (70. R. Kovalík [-] ) , J. Žurek [-] , P. Galvas [-] , A. Černohorský [-] , P. Wojnar [-] , D. Líbař [-] , R. Šimeček [-] , L. Poštulka [-] , Z. Říman [-]

ŽK: 63. D. Benek , 77. J. Machala - 39. R. Šimeček , 54. K. Lomozník , 56. P. Wojnar .
Počet diváků: 138. Rozhodčí: DYTKO Gustav - ADAMEC Jiří, SZKUTA Petr.