1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Slavkov doma padl s Chlebičovem

13

Slavkov jen korigoval tříbrankový náskok.

Slavkov na domácím stadionu znovu klopýtl, když opět doplatil na žalostnou koncovku a velmi laciné obdržené góly. Domácí nejprve litovali situace z 11. minuty, protože Schneider po učebnicové kolmici Jana Krále ztroskotal na brankáři Sýkorovi. O čtvrthodinku později se drbal za ušima Pekárek, který výborně presoval, jenže potom zamířil těsně vedle. Hned vzápětí vnikl Pekárek dravě do šestnáctky a našel na zadní tyči Hendrycha, po jehož zpětném pasu Schneider z ideální pozice přepálil břevno. Chlebičov trpělivě vyčkával na svou příležitost, která přišla při standardce. Teichmann načechral centr na hlavu čahouna Majewskiho a ten zúročil své centimetry – 0:1. O chvíli později napřáhl Matyášek a gólman Makovický si připsal dobrý reflexivní zákrok. Zhruba deset minut před přestávkou však Makovický pouze sledoval, jak ho Teichmann z dálky přehazuje – 0:2. Za pár vteřin už byli borci ze Slavkova zralí na ručník. Teichmann se totiž po faulu na Korbela postavil k nadějnému trestňáku a opět překonal Makovického – 0:3. Těsně před přestávkou ještě Makovický vytěsnil ránu Boháče. Druhá půle dlouho plynula v poněkud ospalém tempu. Mírné drama pak zařídil Schneider, který po dlouhém pasu Cahela a vyhrané hlavičce Tomáše Dietricha mazácky přeloboval Sýkoru – 1:3. Hosté si potom dost oddechli při nepřesné střele Gračanina, který nezužitkoval kvalitní přihrávku Jana Krále. Mušku navíc nesešteloval ani jeho týmový kolega Tomáš Dietrich. V samém závěru zazdil tutovku Matyášek, když orazítkoval tyčku a čtvrtý zásah Chlebičov nezaznamenal ani dorážející Korbel.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Úvodních dvacet minut jsme předváděli výborný fotbal, když jsme si vytvořili tři vyložené šance. Bohužel jsme tradičně nevstřelili vedoucí gól a pak jsme inkasovali ze standardní situace, přestože jsme na hlavičkáře Majewskiho upozorňovali. Druhou branku by asi měl gólman chytat a pak ještě přišla třetí těžká rána po trestňáku soupeře. Kluky chci pochválit, že to ani za nepříznivého stavu nezabalili a zápas aspoň trošku zdramatizovali.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Do utkání jsme vstoupili velice vlažně, když jsme na začátku přežili klinickou smrt. Kdyby vedl Slavkov dvougólovým rozdílem, tak by se nikdo nemohl divit. Pak jsme si naštěstí pomohli standardní situací a dále jsme využili toho, že měli domácí malého brankáře. Takové střely by se asi měly chytat. Trošku mě mrzí, že jsme po přestávce polevili a ze zápasu se stala typická vesnická kopaná.“

Š. Makovický [-] - J. Gloga [-] , D. Gračanin [-] , T. Marek [-] (54. A. Najser [-] ) , J. Obludník [-] (80. M. Dietrich [-] ) , R. Hendrych [-] (62. L. Soška [-] ) , D. Pekárek [-] (54. T. Dietrich [-] ) , J. Král [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , D. Cahel [-]

V. Sýkora [-] - M. Došla [-] , J. Majewski [-] , M. Starý [-] , M. Dzierža [-] - A. Teichmann [-] , J. Radek [-] , R. Kolig [-] - T. Boháč [-] , D. Matyášek [-] , A. Korbel [-]

Počet diváků: 200. Rozhodčí: Adamec Jiří - DUDA Radim, PODRACKÝ Pavel.