1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Ludgeřovice přehrály Slovan

13

Ludgeřovice vyhrály o tři branky.

Ludgeřovice v domácím prostředí potvrdily úlohu favorita, když si poradily s ostravským Slovanem. Hned v 5. minutě uviděl Zbořil v dobré pozici Pěntku, kterého však vyčapal hostující gólman Hypš. Domácí složili střelecký reparát po rohu Zbořila a nechytatelné hlavičce Mudrocha – 1:0. Stačila ovšem ojedinělá akce Slovanu, chytrý lob kapitána Trunkáta a na ukazateli skóre se rozsvítily dvě jedničky – 1:1. Sobotní zápas se vrátil do starých kolejí ve 34. minutě. Mudroch našel uvnitř šestnáctky nedůsledně pokrytého Zbořila, který levačkou zamířil přesně k tyči – 2:1. Zkraje druhé půle se několikrát vyznamenal Hypš. Hostující brankář nejprve zlikvidoval nájezd Pěntky a vzápětí zneškodnil i dorážku Zbořila. Pěntka zpytoval svědomí i po zpětném pasu Mikulíka, protože Hypš znovu zavřel krám. Tým z Ostravy však živil bodové naděje pouze do 61. minuty. Ludgeřovicím vyšel při standardce Mudrocha nacvičený signál, když ve vápně vyplaval Mikulík a po hezké kličce zvýšil na 3:1. Razítko na výhru domácího mužstva poté dal Mikoláš, který předvedl učebnivový slalom a po krásné individuální akci překonal výborného Hypše – 4:1. Zatímco Ludgeřovice přezimují na medailových stupíncích, hosté se zřejmě budou prát pouze o záchranu.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Začali jsme docela dobře, když jsme si od úvodních minut vytvářeli šance a brzy jsme se dostali do vedení. Pak jsme sice dostali úplně náhodný gól, ale pořád jsme měli velký tlak a naštěstí jsme vstřelili další branku. Po přestávce jsme chtěli zůstat obezřetní a celkem bez problémů jsme si došli pro tři body. Jsem rádi, že jsme odčinili špatný výkon z Bolatic.“

T. Hájek [-] (85. J. Večerka [-] ) - M. Postředník [-] , D. Mikoláš [-] , D. Martiník [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (70. D. Havlík [-] ) , J. Mudroch [-] , M. Mikulík [-] (77. D. Hurina [-] ) , D. Zbořil [-] (79. D. Lischka [-] ) , V. Polášek [-] , D. Nagy [-]