1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Vřesina otočila zápas

12

Hradec vedl o dvě branky, ale Vřesina třemi góly zápas zvrátila.

Fotbalisté Hradce nad Moravicí se s podzimní částí soutěže rozloučili smolnou domácí porážkou. Proti Vřesině promrhali dvoubrankový náskok a rozhodující gól navíc inkasovali při vlastní přesilovce. Domácí naznačili své možnosti již ve 4. minutě, kdy Matyáš Lichý orazítkoval z hranice šestnáctky břevno. Nerozhodným stavem potom neotřásli ani Krejsa, Manderla, Daniel Wiweger anebo Režnar. Hosté se samozřejmě nechtěli nechat zahanbit, ale doutnající požár uhasil obětavý Černín. Ve 28. minutě se dostal do zaslouženého vedení Hradec, když Režnar posadil krásný centr na hlavu Krejsy a dorážející Holuša pohotově rozvlnil síť – 1:0. Zanedlouho uvolnil Matyáš Lichý domácího kapitána Krejsu, který však minul cílené zařízení. Krejsa si okamžitě spravil chuť po rohu Režnara, kdy se nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži – 2:0. Vřesinu probudila 43. minuta, v níž se ve vzduchu nemýlil Adam Hruzík a dal důležitý gól do šatny – 2:1. Krátce po přestávce navíc hosté vyšachovali hradeckou defenzivu a Antonín Hruzík úplně smazal manko ostravského týmu – 2:2. Vzápětí se sice nechal hloupě vyloučit Tomáš Hruzík, ale početní oslabení Vřesině paradoxně svědčilo. V 72. minutě totiž vyrobil Vícha zbytečnou chybu v rozehrávce a smrtící kontr zúročil Hloušek, který zajistil svému mužstvu plný bodový import – 2:3.

TJ Hradec n/M
Michal Grygar, trenér Hradce nad Moravicí: „Na začátku jsme se chvilku hledali, ale pak už jsme převzali iniciativu. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, když jsme si vytvořili celkem dost šancí a hlavně jsme si vypracovali dvoubrankový náskok. Po hloupém faulu jsme však ze standardní situace dostali gól do šatny, což nás docela poznamenalo. Nepomohlo nám ani vyloučení soupeře, který překvapivě nezalezl dozadu, ale napadal nás. Úplně zbytečně jsme si zkomplikovali situaci.“

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Do zápasu jsme vstoupili hodně vlažně a soupeř nás dvěma góly potrestal. Naštěstí jsme do poločasu ještě stačili snížit. V kabině jsme hráčům domluvili a vstoupili jsme do něj aktivně a dokázali jsme srovnat. Pak jsme se nechali netakticky vyloučit, přesto jsme nadále hráli svou hru a dokázali nakonec rozhodnout. Výsledek je spravedlivý. S bodovým ziskem po podzimu jsme spokojeni, a můžeme se s klidem odebrat na dovolenou.

J. Waigner [-] - T. Wiweger [-] (68. L. Vícha [-] ) , R. Lichý [-] , M. Režnar [-] , D. Wiweger [-] , R. Holuša [-] , T. Manderla [-] , T. Krejsa [-] , T. Moc [-] , M. Lichý [-] , M. Černín [-] (77. T. Hebelka [-] )