1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Darkovičky vyhrály

13

Darkovičky zvítězily o dvě branky nad Malými Hošticemi.

Darkovičky sice důležitý souboj s Malými Hošticemi zvládly, ale hned v 1. minutě zažily pořádný šok. Veterán Buchvaldek totiž fatálně namazal Dominiku Klingerovi, který potvrdil instinkt zabijáka – 0:1. Domácí se ovšem nepoložili, když dokázali během čtvrthodinky nepříznivé skóre otočit. Nejprve Lindovský odcentroval na Bajgera, po jehož střele úřadoval dobře postavený Moravec – 1:1. O chvíli později se na křídle opět výborně uvolnil Lindovský a Moravec se znovu nemýlil – 2:1. Rychlonohý Moravec mohl ještě před přestávkou zkompletovat hattrick, ale gólman Greipel se vyznamenal. Malé Hoštice se v první půli hodně zlobily na rozhodčího Berana, že nejprve nevyhodnotil zákrok gólmana Kanioka na Stříbného jako penaltový a poté ocenil faul Wickera na unikajícího Dominika Klingera pouze žlutou kartou. Darkovičky se potřetí radovaly v 63. minutě, kdy se míč otřel o ruku Kary a sudí Beran nařídil pokutový kop. K němu se postavil tradiční exekutor podobných situací Turanský a bez větších potíží zvýšil na 3:1. Ve zbytku utkání znovu odmítl hattrick Moravec a do střelecké listiny se následně nezapsal ani střídající Santer. Domácímu mužstvu to však nemuselo vadit, protože vyválčilo nesmírně cenné tři body.

FK Darkovičky
Petr Buchvaldek, hrající trenér Darkoviček: „Začátek zápasu se nám vůbec nevydařil, protože jsme po mém zaváhání hned v první minutě inkasovali. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali, když jsme vstřelili dvě branky. Trošku mě mrzí, že jsme pak nedali gól do šatny, protože šance jsme si vypracovali. Po přestávce jsme naštěstí soupeře k ničemu nepustili a sami přidali pojistku. Jsem rád, že už sezona skončila a nahradí mě nový trenér. Konečně se můžu soustředit pouze na hraní.“

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Po dnešním utkání jsem z fotbalu znechucený. Na první pohled bylo vidět, že v Darkovičkách nemůžeme vyhrát. Zápas se mi těžce hodnotí, protože nás rozhodčí vůbec k ničemu nepustili. Měli tam hodně rozporuplných výroků, když nám nejprve upřeli penaltu a pak soupeři neudělili červenou kartu za faul na Dominika Klingera, který mohl běžet úplně sám na branku.

J. Kaniok [-] - O. Hellebrand [-] (77. R. Kempný [-] ) , R. Wicker [-] (83. M. Gai [-] ) , L. Moravec [-] (87. M. Gai [-] ) , K. Surovec [-] , P. Turanský [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] (90. K. Santer [-] ) , D. Strachota [-] (72. O. Diviš [-] ) , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

J. Greipel [-] - P. Stříbrný [-] , J. Chřibek [-] , O. Šafarčík [-] , M. Unruh [-] (71. R. Režnar [-] ) , V. Hrda [-] (46. M. Kara [-] ) , D. Klinger [-] , D. Pospěch [-] , E. Klinger [-] (46. M. Adamčík [-] ) , P. Mlýnek [-] , J. Droppa [-]

ŽK: 31. R. Wicker , 42. O. Hellebrand , 63. L. Moravec , 72. D. Strachota - 36. D. Pospěch , 83. D. Klinger , 84. R. Režnar .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: BERAN Jan - KRET Martin, SMETANA Patrik.