13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Hoštice porazily Slavkov

16

Hoštice porazily Slavkov o dvě branky.

Fotbalisté Slavkova v Malých Hošticích propadli, když již v prvním poločase děkovali pouze střelecké nemohoucnosti soupeře. Nejprve se dopustil chybičky Obludník, Šafarčík si všiml dobře postaveného Hrdy, který však minul cílené zařízení. Hrda se drbal za ušima také ve 27. minutě, protože po dalším skvostném pasu Šafarčíka poslal míč pouze kolem šibenice. O pár vteřin později se prodral do vápna domácí kapitán Chřibek, jenže gólman Holuša se vytasil s vynikajícím zákrokem. Hosté mohli udeřit po špatné rozehrávce brankáře Greipela, ale Jonáš Král místo střely zbytečně hledal v ofsajdu stojícího Jana Krále. Nebezpečnou ránu Schneidera pak zablokovala malohoštická defenziva. Na začátku druhé půle hýřili aktivitou spíše borci ze Slavkova, jenže jedovatý pokus Schneidera po rohu Jana Krále zlikvidoval Greipel. Klíčový moment celého utkání nastal v 56. minutě. Šafarčík při rychlém protiútoku vykoupal Hrušku, poté přetlačil Obludníka a Dominik Klinger stál ve správný moment na správném místě – 1:0. Domácí pak na sebe upozornili příležitostí Unruha, kterou zpacifikoval Holuša. Vyrovnáním to zavánělo po centru Hrušky, ale Pekárek správně nesešteloval mušku. V nastaveném čase se vydal do vápna i Holuša, čehož využil Adamčík, když vyzval ke skórování Šafarčíka, který pelášil na zcela prázdnou kasu – 2:0.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Podle mého názoru šlo o docela vyrovnané utkání. Jsem rád, že jsme nakonec dali vedoucí branku a nastartovali jsme se k vítězství, které jsme potvrdili v závěru, kdy hrál soupeř vabank. V prvním poločase jsme bohužel neproměnili tři slibné příležitosti. Na začátku druhé půle jsme byli trošku v útlumu, ale pak nám pomohl první gól.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Předvedli jsme mizerný výkon. Hlavně v prvním poločase bylo vidět, že domácí chtějí body více než my. Na špatném terénu se jen nakopávalo a my jsme nechtěli podstupovat osobní souboje. Po přestávce nastalo mírné zlepšení, jenže my můžeme hrát vpředu s pěti útočníky a stejně tam nic nevymyslíme a nepodržíme balon. Pak jsme navíc dostali smolný gól a bylo hotovo.“

J. Greipel [-] - P. Stříbrný [-] (87. M. Kara [-] ) , J. Chřibek [-] , O. Šafarčík [-] , M. Unruh [-] (78. M. Adamčík [-] ) , V. Hrda [-] (59. R. Režnar [-] ) , D. Klinger [-] , D. Pospěch [-] , E. Klinger [-] , P. Mlýnek [-] , J. Droppa [-]

F. Holuša [-] - J. Gloga [-] , D. Gračanin [-] (74. D. Cahel [-] ) , J. Král [-] (67. M. Dietrich [-] ) , J. Obludník [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] (81. M. Gavenda [-] ) , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , T. Marek [-] (38. D. Pekárek [-] ) , R. Hendrych [-]

ŽK: 60. P. Stříbrný .
Počet diváků: 186. Rozhodčí: TABÁŠEK Kamil - BERAN Jan, KARAS Michal.