13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Vřesina porazila lídra

16

Rozhodující branka padla asi dvacet pět minut před koncem.

Kravaře po matném výkonu podlehly Vřesině a přepustily tak vedoucí příčku tabulky Mokrým Lazcům. Hostující družina bohužel nedokázala navázat na předchozí úspěchy, když především v ofenzivě vyhořela na plné čáře. Domácí od začátku směřovali za třemi body, jenže dlouho žehrali na notně vychýlenou mušku. Nejblíže ke vstřelení gólu měli po špatném vyběhnutí brankáře Kurky, kterého ovšem obětavě zastoupil Bitomský. Fotbalisté Kravař naopak Matulu mezi ostravskými tyčemi vůbec neohrozili. Ani druhá půle nepřinesla výraznější změnu, takže hosté pořád čekali na smrt. Z jejich strany stála za zmínku pouze nebezpečná rána Těžkého, kterou lapil pozorný Matula. Nerozhodný stav vydržel až do 67. minuty. Po dlouhém nákopu domácího mužstva zaváhal Bitomský, Schreier se poté nechal odstavit od míče a Antonín Hruzík se prosadil proti docela početné přesile – 1:0. Na výsledkovou otočku už hosté nenašli potřebné zbraně, takže opouštěli Vřesinu hodně smutně. Navíc hosté ztratili vedoucí postavení v tabulce, které museli přenechat Mokrým Lazcům.

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Vítězství si vážíme, po předchozím výsledku jsme to potřebovali jako sůl. Utkání nabídlo spíše boj, o čemž svědčí počet žlutých karet na obou stranách. Chtěli jsme se našim fanouškům revanšovat, a myslím si, že se nám to povedlo. Hosté hráli po šestnáctku bez šance, nám se urodila střela Tondy Hruzíka v 67. minutě. Nakopl nás taky expert tip, kdy expert hádal, že to bude jen výše skóre. Výsledek je spravedlivý.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Z naší strany to byla naprostá katastrofa, protože jsme předvedli tragický výkon. Dá se říct, že jsme se za celý zápas nedostali do pořádné šance. Pouze jednou jsme vystřelili po brance, takže jsme nemohli pomýšlet na úspěch. Vřesina hrála hodně od podlahy a nám se moc nechtělo podstupovat bolestivé osobní souboje. Jsem velmi zklamaný.“