13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

V souboji o šest bodů úspěšnější Štěpánkovice

16

Štěpánkovice vyhrály tenisově nad Slovanem Ostrava.

V důležité záchranářské bitvě slavily Štěpánkovice, které tak v tabulce přeskočily svého nedělního soupeře. Samsonovi chlapci se prosadili již ve 2. minutě, kdy našel Tomíček uvnitř šestnáctky Grigarčíka a ten spustil atraktivní kanonádu – 1:0. Ostravský Slovan odpověděl po rohovém kopu, o vyrovnání se postaral nikým nehlídaný Trebatický – 1:1. Jedním z nejdůležitějších momentů byl gól do šatny, o který se znovu zasloužil Grigarčík, když si naskočil na pěkný centr Machaly – 2:1. Domácí si dostatečně užili také 48. minuty, protože Harazim úspěšně prodloužil standardku Heidera – 3:1. Hosté sice brzy reagovali zásluhou Kubese (3:2), jenže Štěpánkovice pak zase odskočily. V 59. minutě pálil Dluhoš a vše ještě jistil Harazim, který doklepl míč do prázdné kasy – 4:2. Fotbalisté Slovanu Ostrava reklamovali ofsajd tak vehementně, že Wojnarovský vulgárně nadal rozhodčímu Jantošovi a po červené kartě se šel předčasně sprchovat. Pátý hřebíček do hostující rakve zatloukl Grigarčík, takže po ideálním pasu Lišky zkompletoval hattrick – 5:2. Po nedovoleném zákroku Heidera a proměněné penaltě Trojan se sice na světelné tabuli objevil stav 5:3, ale drama se nekonalo. V nastaveném čase totiž předvedl perfektní individuální akci Smažík a Patrik Benek měl značně usnadněnou úlohu – 6:3.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Myslím si, že jsme zvítězili naprosto zaslouženě. Velice rychle jsme šli do vedení, ale potom nás trošku zmrazila vyrovnávací branka ostravského Slovanu. Hosté převzali iniciativu a nám pomohl až důležitý gól do šatny. Ve druhém poločase už jsme byli jasně lepším týmem. Soupeř definitivně rezignoval po naší čtvrté brance a jejich vyloučení.“

M. Lukovics [-] - J. Smažík [-] , R. Heider [-] , J. Tomíček [-] - D. Novák [-] (69. P. Benek [-] ) , D. Benek [-] (83. L. Bielan [-] ) , M. Liška [-] - M. Grigarčík [-] (75. D. Kožušník [-] ) , D. Harazim [-] - D. Mosler [-] (88. T. Kurka [-] ) , J. Machala [-] (50. J. Dluhoš [-] )