13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Lazce otočily skóre po pauze

16

Rozhodující branku daly Lazce až v nastavení.

Mokré Lazce evidentně svého soupeře podcenily, protože do zápasu vkročily hodně bohorovně. Domácím se to vymstilo hned v 5. minutě, když po nezištném pasu Bajgera nechali ve vápně zcela volného Moravce a ten šikovně přehodil gólmana Kovalíka – 0:1. O chvíli později však napřáhl z rohu šestnáctky Galvas a nádhernou ranou pod víko potvrdil pověst kanonýra – 1:1. Ve 13. minutě ale opět selhala mokrolazecká defenziva. Bajger poslal učebnicovou kolmici Surovcovi, který tváří v tvář Kovalíkovi zachoval pevné nervy – 1:2. Na opačné straně dokázal Adamčík zastavit nebezpečný pokus Galvase. Vyrovnání poté nepřinesl ani volej Líbaře po rohu Galvase. Darkovičky nejprve reagovaly dělovkou Diviše, ale třetího zásahu dosáhly až ve 33. minutě. Strachota totiž vydláždil typickou českou uličku pro rychlonohého Moravce, který přelstil Kovalíka a ani dobíhající Šimeček už nedokázal balon odklidit ze sítě – 1:3. Za pár vteřin se ovšem opřel do míče Lomozník a dalekonosným projektilem překvapil mladého brankáře Kanioka – 2:3. Právě Lomozník mohl zařídit poločasovou remízu, jenže zamířil kousek vedle. Tečku za úvodním dějstvím následně udělal nepříjemný trestňák hostujícího veterána Buchvaldka. Druhá půle už patřila Mokrým Lazcům, které zúročily svou převahu v 63. minutě. Wojnar načechral lahůdkový centr na hlavu Galvase a ten se v podobných situacích nemýlí – 3:3. Domácí samozřejmě toužili po úplném obratu, ale Hiemer sólový nájezd zahodil. V nastaveném čase si však Žurek naběhl na aut Poštulky, aby pohotově sklepl míč Lukášovi. Jeho ránu pak ještě stehnem tečoval právě zmiňovaný Žurek – 4:3. Darkovičky mohly vzít zavděk alespoň remízou, přímák Turanského ovšem polaskal pouze spojnici břevna a tyče.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Do zápasu jsme vstoupili velice vlažně, když jsme nastoupili jako mistři světa. Darkovičky byly u všeho dříve, vyhrávaly osobní souboj a zaslouženě se dostaly do vedení. My jsme vlastně museli po celý zápas dotahovat. Po přestávce jsme se naštěstí vzpamatovali a soupeře jsme skoro nepustili na naši půlku. Tři body jsme doslova vydřeli.“

FK Darkovičky
Petr Buchvaldek, hrající trenér Darkoviček: „Do zápasu jsme vstoupili docela aktivně, když jsme nastoupili se pěti záložníky, protože jsme chtěli zahustit střed hřiště a domácí na tohle vůbec nebyli připravení. Navíc jsme vyhrávali osobní souboje. Mrzí mě pouze druhý inkasovaný gól. Kdybychom šli do kabin za dvoubrankového vedení, tak bychom zřejmě zvítězili. Po přestávce bohužel nastal nepochopitelný útlum, když jsme se zcela vytratili ze hřiště.“

R. Kovalík [-] - L. Poštulka [-] , J. Žurek [-] , P. Galvas [-] , Z. Říman [-] , M. Lukáš [-] , P. Wojnar [-] , D. Líbař [-] , K. Lomozník [-] (61. D. Exner [-] ) , R. Šimeček [-] (90. A. Novák [-] ) , A. Černohorský [-] (87. A. Hiemer [-] )

J. Kaniok [-] - R. Wicker [-] (82. M. Gai [-] ) , L. Moravec [-] (72. D. Bochňák [-] ) , K. Surovec [-] , P. Turanský [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] , O. Diviš [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 50. R. Šimeček , 58. P. Galvas , 74. P. Wojnar - 85. D. Bochňák .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: TVRDÝ Zbyněk - JURČEK Ondřej, BARČÍK Antonín.