12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Soupeři se rozešli smírně

16

Oba soupeři dali po dvou brankách a v zápase se zrodila remíza.

V důležité záchranářské bitvě měli zpočátku navrch hosté, když nejprve napřáhl zpoza šestnáctky Grigarčík, ale gólman Preisner ukryl skákavý míč ve své náruči. O chvíli později vymyslel Heider krásný diagonální pas pro Lišku, jenže Preisner předvedl další spolehlivý zákrok. Domácí zlobili výhradně ze standardek, pokusy Buchvaldka anebo Turanského však postrádaly přesnost. Do úplně jiné kategorie spadala situace z 31. minuty. Po trestňáku Surovce napálil odražený balon na štěpánkovickou kasu Turanský a Adamčík míč šikovně tečoval hlavou za záda brankáře Lukovicse – 1:0. Dobrou náladu ovšem Darkovičkám brzy pokazil Preisner, protože si chtěl riskantně obhodit Lišku, který však kličku nezbaštil a snadno vyrovnal na 1:1. O pár vteřin později zařídil dokonalý obrat Grigarčík, když zužitkoval rohový kop Heidera – 1:2. Domácí se však nevzdávali a udeřili zkraje druhé půle. Turanský chytře uvolnil Moravce, který přesprintoval své strážce a uvnitř šestnáctky přelstil i Lukovicse – 2:2. Darkovičky samozřejmě chtěly rozhodnout, jenže Bochňák s Buchvaldkem neuspěli. A když rozhodčí Schneider neshledal stažení hostujícího Grigarčíka příliš důrazným Turanským důvodem pro penaltu, tak se zrodila spravedlivá remíza.

FK Darkovičky
Petr Buchvaldek, hrající trenér Darkoviček: „Bylo mi jasné, že nepůjde o jednoduché utkání a samozřejmě se to potvrdilo. Začátek zápasu nám vůbec nevyšel, když jsme přenechali aktivitu soupeři. Přesto jsme šli do vedení, ale pak jsme po hloupých chybách najednou prohrávali. Po přestávce jsme chtěli na Štěpánkovice vletět a skutečně jsme dokázali vyrovnat. Remízu bych označil za spravedlivou.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Byli jsme více na míči, docela se nám dařila kombinace a hráli jsme dostatečně agresivně. Dokázali jsme si vytvořit poměrně dost šancí, z nichž jsme vstřelili alespoň dva góly. Ve druhé půli se však Darkovičky zlepšily a krátce po přestávce dokázaly vyrovnat. Potom mohla rozhodnout obě mužstva.“

T. Preisner [-] - O. Diviš [-] , P. Buchvaldek [-] , D. Strachota [-] , L. Moravec [-] , M. Gai [-] (55. R. Kempný [-] ) , K. Surovec [-] , P. Turanský [-] (75. V. Mikula [-] ) , M. Bajger [-] (64. D. Bochňák [-] ) , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

M. Lukovics [-] - J. Smažík [-] , R. Heider [-] , J. Tomíček [-] , L. Jurček [-] (78. P. Benek [-] ) - D. Novák [-] , D. Benek [-] , P. Grygarčík [-] , M. Liška [-] - M. Grigarčík [-] (88. J. Dluhoš [-] ) , D. Harazim [-] (54. D. Kožušník [-] ) -

ŽK: 59. K. Surovec , 73. P. Turanský - 27. D. Harazim , 44. D. Benek , 56. M. Liška , 71. L. Jurček , 83. P. Grygarčík .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: SCHNEIDER Pavel - MORAVEC Roman, ŠABACKÝ Filip.