12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

--

Slovan doma padl s Bolaticemi

16

Dvoubrankovou ztrátu srovnal Slovan na počátku druhé půle. Bolatice pak ale rozhodly pět minut před koncem.

Bolatice si odvezly důležité tři body z Ostravy, když udolaly tamní Slovan. Hosté od začátku tvrdili na trávníku muziku, jenže střely Monsbergera a Sebraly postrádaly patřičnou přesnost. Ve 20. minutě přetáhl Sebrala roh na Gaidu, který vracel míč do ohně a Petr Langer se zblízka nemýlil – 0:1. O chvíli později vyhodil gólman Kramář balon na Šamárka, který si ho vyměnil s Kolarčíkem a zvýšil na 0:2. V další slibné příležitosti Bolatic se zjevil Obrusník, ale brankář Toncar čaroval. Na opačné straně dvakrát nebezpečně pálil Kaventa, jenže netrefil cílené zařízení. Těsně před přestávkou stáli při hostech všichni svatí, protože Valenčin z trestňáku rozezvonil tyčku. Definitivně vymalováno mohlo být ve 46. minutě, ale Monsberger po obloučku Sebraly zazdil sólový nájezd. Vzápětí si Sebrala naběhl na dlouhý pas Gaidy, jenže balon se nevešel do ostravské svatyně. Bolatice za slabou produktivitu pykaly v 52. minutě, kdy Trunkát proměnil penaltu nařízenou za ruku Šuly – 1:2. Zanedlouho chyboval Boček a Trunkát se s míčem opět nepáral – 2:2. Pět minut před závěrečným hvizdem se Boček vykoupil, neboť předal balon Petru Langerovi, po jehož centru se prosadil Monsberger – 2:3. Pojistku poté odmítl Petr Langer, takže hosté nakonec museli děkovat Kramářovi, že zneškodnil sólový nájezd Trunkáta.

TJ Slovan Ostrava
klubový web:

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Před zápasem jsme velmi těžce lepili sestavu, takže klukům musím poděkovat, že to takhle zvládli. Akorát jim musím vytknout neproměňování šancí, protože jsme si to mohli hodně zjednodušit. Místo čtyřgólového vedení to najednou byla remíza a úplně zbytečné nervy. Soupeře jsme měli doslova na lopatě, ale po třech bodech se na tohle lépe zapomíná.“

A. Toncar [-] (56. Z. Hypš [-] ) - J. Strakoš [-] , R. Trojan [-] , D. Trunkát [-] , J. Trebatický [-] (46. A. Dostál [-] ) , T. Kaventa [-] , L. Tydlačka [-] (46. P. Bittner [-] ) , D. Valenčin [-] , M. Kubinec [-] , M. Kubes [-] (72. P. Staněk [-] ) , A. Wojnarovský [-]