11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Vřesina si poradila s Bolaticemi

14

Bolatice sice šly do vedení, ale Vřesina čtyřmi góly skóre otočila.

Bolatice v Ostravě doplatily na velmi průchodnou defenzivu a školácké chyby. Začátek zápasu přitom vypadal nadějně, protože nejprve zazlobil Sebrala, aby se v 17. minutě dokonce hosté ujali vedení. Balon putoval přes Sebralu, Monsbergera a Šulu až k Obrusníkovi, který nadvakrát překonal gólmana Matulu – 0:1. Poté šikovně zakombinovali Sebrala s Monsbergerem, jenže Balarin ve skluzu nepropasíroval míč přes Matulu. Domácí zaveleli k obratu ve 22. minutě, kdy se s pomocí tyčky trefil Antonín Hruzík a bylo vyrovnáno – 1:1. Pak Matula vychytal sólo hostujícího hráče. Těsně před přestávkou si navíc fatálně neporozuměli Kotík s Balarinem a Adam Hruzík po asistenci Uhlíka trestal – 2:1. Zkraje druhé půle našel Uhlík ve vápně Kroupu, ale brankář Kramář výtečně zakročil. Volej domácího Majkuta pak proletěl těsně nad břevnem. Bolatice odolávaly náporu soupeře pouze do 70. minuty. Uhlík vystihl hrůznou rozehrávku smolaře Kotíka a zvýšil náskok Vřesiny na 3:1. Poslední direkt hostům zasadil Antonín Hruzík, když skóroval po dalších zmatcích v bolatické obraně – 4:1.

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Velmi důležitá výhra, protože jsme chtěli potvrdit body z venku. Vstup byl opatrný. Hosté se dokázali prosadit z rychlého brejku. My jsme dokázali do pěti minut vyrovnat, a pak jsme přežili samostatný nájezd Bolatic, kdy nás famózně podržel brankář Matula. Pak jsme dali před koncem poločasu druhou branku. Ve druhém poločase jsme chtěli být ještě aktivnější. Na začátku jsme zahodili tři, čtyři šance. Dvacet minut před koncem jsme přidali třetí branku. V závěru se hosté snažili o korekci výsledku, a nám se podařilo po jejich chybě přidat čtvrtou branku. Celkově jsme podali dobrý výkon a výhra je zasloužená.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Herně to bylo úplně vyrovnané utkání, jenže dělali jsme úplně školácké chyby. Dá se říct, že jsme soupeři doslova darovali tři góly. Zápas se vůbec nepovedl stoperovi Kotíkovi a ani další obránci nebyli moc jistí. Přesto jsme šli rychle do vedení, které jsme pak dokonce mohli zvýraznit. Moc nám nepomohl ani gól do šatny. Naše obrana připomínala průchoďák.“