11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Slavkov vyhrál ve Štěpánkovicích

14

Štěpánkovice pouze korigovaly dvougólovou ztrátu.

Do nedělního duelu vkročili sympatičtěji domácí fotbalisté, jenže Smažík ve výhodné pozici nezpracoval balon a bombu stejného plejera poté zneškodnil teprve šestnáctiletý brankář Makovický. Borci ze Slavkova se rozjížděli trošku pomaleji, když opakovaně pálil Marek, ale gólman Lukovics mohl zůstat ledově klidný. Mnohem povedenější akci hosté předvedli ve 34. minutě. Míč rychle putoval přes Jonáše Krále, Jana Krále a Marka k úplně osamocenému Nevludovi, který zblízka překonal Lukovicse – 0:1. Štěpánkovice samozřejmě okamžitě přitopily pod kotlem, když soupeře zasypaly sprškou standardních situací. Tomíček, Heider anebo Smažík však ukázali mizernou koncovku. V 52. minutě stáli při Slavkovu všichni svatí, když po přímáku Heidera orazítkoval tísněný Obludník tyčku vlastní kasy. Fotbalový bůh se od domácích odklonil rovněž v 65. minutě. Heider na půlce hřiště trefil dotírajícího Marka a balon s pomocí silného větru přeletěl dokonale šokovaného Lukovicse – 0:2. Hosté si zkomplikovali život deset minut před závěrečným hvizdem. Tomíček zakroutil roh na hlavu nikým nehlídaného Grigarčíka a ten málem protrhl síť – 1:2. Štěpánkovice poté zariskovaly a několikrát mohly inkasovat. Rychlé brejky Slavkova ovšem neměly smrtící účinek. Opakovaně selhal především střídající Pekárek, když nezužitkoval luxusní přihrávky Jana Krále anebo Hendrycha. Gólovou pojistku navíc odmítl Tomáš Dietrich po rohovém kopu Schneidera.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Podle mého názoru jsme si nezasloužili prohrát. Myslím si, že jsme byli silnější na míči a nebezpečnější než soupeř. Bohužel jsme byli hodně zbrklí v koncovce a špatně jsme kopali standardní situace. Měli jsme i dost smůly. Druhý gól Slavkova se moc často nevidí. Momentálně nám prostě chybí sebedůvěra. V obraně jsme navíc byli nedůslední.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Musím přiznat, že tentokrát to z naší strany nebylo moc fotbalové. Vítězství jsme doslova vydřeli a za bojovnost musím klukům poděkovat. My jsme nehráli úplně špatně do našeho vedoucího gólu, ale pak jsme se nepochopitelně přizpůsobili soupeři. Naštěstí jsme přežili hodně standardek a po velice šťastné brance se zdálo být rozhodnuto. Klasicky jsme ovšem vedení nepojistili a v závěru jsme se museli strachovat o vítězství. S výkonem moc spokojený nejsem, takže tři body beru všemi deseti.“

M. Lukovics [-] - M. Liška [-] , R. Heider [-] , J. Machala [-] (61. D. Novák [-] ) , D. Mosler [-] (69. T. Kurka [-] ) , J. Tomíček [-] - P. Grygarčík [-] , J. Dluhoš [-] , J. Smažík [-] - P. Benek [-] (54. D. Benek [-] ) , M. Grigarčík [-] -

Š. Makovický [-] - D. Gračanin [-] , J. Král [-] (78. M. Dietrich [-] ) , R. Hendrych [-] (90. L. Soška [-] ) , Z. Nevlud [-] (71. T. Dietrich [-] ) , J. Král [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , T. Marek [-] (66. D. Pekárek [-] ) , J. Gloga [-] , J. Obludník [-]

ŽK: 56. J. Machala - 30. T. Marek , 43. J. Schneider , 86. D. Gračanin .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: JURAJDA David - DVOŘÁK Martin, KRET Martin.