11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Darkovičky porazily Slovan

14

Darkovičky daly oba góly v úvodní desetiminutovce.

V důležité záchranářské bitvě mezi Darkovičkami a Slovanem Ostrava se vše podstatné událo v úvodních deseti minutách. Domácím narostla křídla již po pár vteřinách zápasu, kdy utekl hostujícím zadákům Moravec a vychutnal si rovněž hostujcího gólmana Hypše – 1:0. O chvíli později už museli borci z Ostravy dohánět dvoubrankové manko. Rychlost tentokrát nabral Bajger a bezmocný Hypš opět kapituloval – 2:0. Zatímco Slovan se stále trápil, Darkovičky mohly několikrát zvýraznit své vedení. Stále ještě před přestávkou zahodil dvě slibné příležitosti Moravec. Bodové akcie hostů poklesly na minimum v 56. minutě. Unikajícího Bajgera zastavil před šestnáctkou Stolař pouze za cenu faulu, a protože byl poslední instancí, tak vyfasoval červenou kartu. Při následném trestňáku poslal Turanský balon pouze vedle tyčky. Jinak toho ovšem domácí během početní přesilovky moc nevymysleli. Pokazili totiž spoustu nadějných přečíslení, když třeba Surovec místo střely ještě zbytečně přihrával do země nikoho. Darkovičkám se laxní předfinální fáze málem vymstila v 83. minutě. Pohotovou ránu Strakoše však výtečně zlikvidoval gólman Preisner, takže velmi důležité tři body zůstaly na Hlučínsku.

FK Darkovičky
Petr Buchvaldek, hrající trenér Darkoviček: „O výsledku zápasu rozhodly úvodní minuty, kdy se nám podařilo vstřelit dva góly. Hosté sice dobře kombinovali, ale na větším hřišti měli problém s našimi rychlými útočníky. Již po prvním poločase jsme mohli vést čtyřbrankovým rozdílem. Moc nám naopak nepomohlo vyloučení soupeře, protože pak jsme se dost trápili a v závěru jsme si to ještě mohli zkomplikovat.“