8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Bolatice přejely Malé Hoštice

19

Bolatice vyhrály o tři branky.

Bolatice se na vlastním pažitu nemazlily s Malými Hošticemi, když si vytvořily obrovské množství šancí a vstřelily čtyři góly. Vše odstartovala nepřesná hlavička Kotíka. Poté orazítkoval Šamárek tyčku a následně selhal ze vzduchu Gaida. Na opačné straně uviděl Dominik Klinger ve vápně Unruha, který však ztroskotal na brankáři Kramářovi. Ve 14. minutě si hosté vybrali pořádnou porci smůly. Ballarin při standardce načechral do šestnáctky pěkný centr a Droppa balon nešťastně tečoval do vlastní kasy – 1:0. Zhruba deset minut před přestávkou vyslal Šamárek do samostatného nájezdu Ballarina, který ovšem nenasadil gólmanovi Honkovi jesličky a tutovku zazdil i dorážející Šefčík. Těsně před odchodem do šaten ještě Gaida hlavičkoval po centru Bočka do tyčky. Právě Gaida by se nejraději zahrabal do země ve 44. minutě, protože změnil směr střely Dominika Klingera a Kramář nestačil zareagovat – 1:1. Bolatice ale nepropadaly skepsi, když tlačily i ve druhém dějství. Příležitosti Petra Langera se však neuchytily a ani další sólo Ballarina neznamenalo změnu skóre. Domácí šli do zaslouženého vedení v 56. minutě, kdy našel Balarin v šestnáctce úplně volného Šamárka – 2:1. Zanedlouho předal Šamárek balon Šefčíkovi, po jehož precizním pasu se nemýlil Monsberger – 3:1. A když si při bleskovém brejku Monsberger šikovně vyměnil míč s Ballarinem, taky byli hosté zralí na ručník – 4:1. Malé Hoštice ovšem nemohly vydýchat především situaci z 85. minuty. Staníček obětavě vypíchl balon Šamárkovi, který nechtěně kopl do jeho nohy, která se okamžitě zlomila a pro hostujícího stopera musela do Bolatic přijet záchranka.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Zvítězili jsme naprosto zaslouženě, protože jsme si vytvořili šance tak na tři zápasy. Mohli jsme si to udělat mnohem jednodušší, když jsme již v prvním poločase neproměnili minimálně pět tutovek. Po přestávce nám to tam konečně začalo padat. Malé Hoštice ovšem musím pochválit. Jde o mančaft běhavých mladých kluků, kteří se snažili předvádět kombinační fotbal. Stínem zápasu bylo vážné zranění hostujícího obránce, po němž rozhodčí zápas předčasně ukončil.“

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Zápas se mi velice těžce hodnotí. Výsledek v tuto chvíli není tolik důležitý, protože Roman Staníček si v závěru utkání zlomil nohu. Hlavně teď chceme, aby se dal co nejdříve dohromady, a poskytneme mu k tomu plnou podporu. Snad nám ještě v této sezoně pomůže. Jinak v samotném zápase jsme po prvním poločase drželi remízu, jenže pak jsme dostali dva rychlé góly. Ve zbytku utkání jsme dostali soupeře pod tlak, ale na malém hřišti jsme nic nevymysleli.“