8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

Vřesina porazila Chlebičov

16. M. Majkut , 27. J. Chobot , 49. D. Kroupa - 79. F. Woch
19

Vřesina zdolala doma Chlebičov o dvě branky.

Fotbalisté Chlebičova se vraceli z Ostravy jako spráskaní psi, protože poměrně nečekaně přenechali body snaživému soupeři. Nedělní zápas by se možná vyvíjel jinak, kdyby Korbel s Boháčem proměnili své příležitosti, ale Vřesina všechny ošemetné situace přečkala bez úhony. Domácí si navíc vypomohli výborně zahranými standardkami. Po rohovém kopu nejprve Kolig neuhlídal Majkuta, který prudkou hlavičkou málem protrhl síť – 1:0. Chlebičov reagoval diagonálním pasem Boháče na Radka, jehož zbrklý volej se nevešel mezi tři tyče. Ve 27. minutě si uvnitř šestnáctky počínali dost nedůsledně Linda s Došlou a pohotový Chobot trestal – 2:0. Hosté se snažili alespoň korigovat, jenže Boháč opět nezkrotil mířidla a Korbel se pouze utopil ve vlastních kličkách. Výrazné zlepšení nepřinesla ani druhá půle. Hned ve 49. minutě zpackal Došla malou domů, míče se chopil Kroupa a minimalizoval bodové naděje Chlebičova – 3:0. Hosté poté hrozili výhradně ze vzduchu, ale Moša s Matyáškem kvalitní centry Lindy nezužitkovali. Dělovku Wocha zlikvidoval gólman Matula, který tak přišel o čistý štít až v 79. minutě. Po příliš razantním pasu Matyáška zmiňovaný Matula nepochopitelně pustil balon z rukavic a dobíhající Woch ho doklepl za jeho záda – 3:1.

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Střetli jsme se s kvalitním soupeřem, který chtěl hrát fotbal. Tentokrát jsme měli štěstí, protože se k nám odráželi míče a my jsme je uklízeli do sítě. Na začátku druhé půle jsme zvýšili na 3:0. Pak nám sice začali docházet síly, ale soupeř dokázal jen snížit a my jsme udrželi důležité tři body. Kluci se přesvědčili, že když se bude makat, tak se k nim štěstí přikloní. Chceme se pokusit něco uhrát i za týden v Jakubčovicích.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Do desáté minuty jsme si vypracovali tři dobré příležitosti. Kdybychom nějakou proměnili, možná by se zápas vyvíjel jinak. Pak jsme si ovšem v defenzivě počínali dost nedůsledně a inkasovali jsme ze dvou standardních situací soupeře. Po přestávce jsme chtěli utkání zvrátit, ale po další hrubé chybě jsme obdrželi třetí gól. Dá se říct, že od té doby bylo po fotbale. Kluci se na to úplně vykašlali. Vřesina ukázala mnohem větší srdíčko.“