8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Kravaře porazily Štěpánkovice

19

Kravaře daly dva góly po pauze a zvítězily.

Nedělní derby se Štěpánkovicemi přilákalo do ochozů útulného kravařského stadionu více než pět stovek platících diváků. V samotném úvodu se dral do šance hostující Novák, jenže neprorazil defenzivní val soupeře. Naprosto totožně se pak vedlo Peterkovi, kterému obětavě skočil do střely Smažík. Ve štěpánkovickém dresu zkoušel opakovaně štěstí Grigarčík, ale ani v jednom případě netrefil cílené zařízení. Domácí se drbali za ušima po neproměněném sólovém nájezdu Peterka, když ho předtím výborně uvolnil Pavelek. Ve výhodných palebných pozicích se následně objevil Glabazňa, přesto se do kabin odcházelo za rovnovážného stavu. Hned zkraje druhého poločasu sice zazlobil čerstvý Baránek, jenže od tohoto momentu se hosté střelecky odmlčeli. Kravaře stále utahovaly šrouby, takže Štěpánkovice s vypětím všech sil hájily čisté konto. Jejich bodové plány se zhroutily v 74. minutě. Těžký při rohovém kopu zakroutil do šestnáctky ideální centr, do vzduchu se vyšrouboval Barcal a nechytatelnou hlavičkou suverénně rozvlnil síť – 1:0. Vítěznou pojistku poté odmítl střídající Tesařík, který při nadějném přečíslení obdržel nesobeckou přihrávku od Nestroje, ale minul prázdnou kasu. Domácí se tedy mohli definitivně uklidnit až dvě minuty před závěrečným hvizdem. Nestroj svým důrazem získal balon a po hezké individuální akci pečetil na finálních 2:0.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Naše vítězství se rodilo velice těžce, protože jsme dlouho marně dobývali štěpánkovickou obranu. Dá se říct, že jsme soupeře nepustili do pořádné šance, ale sami jsme se také složitě prosazovali. Hosté se totiž zatáhli dozadu, takže se nám nedařilo pronikat do zhuštěného prostoru. Po přestávce naštěstí Štěpánkovicím docházely síly a navíc jsme si pomohli standardní situací. V závěru jsme to ještě pojistili, takže za tři body jsme hodně rádi.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Podle průběhu zápasu jsme nebyli daleko od remízy, ale sportovně musím uznat, že Kravaře zvítězily zaslouženě. V prvním poločase to ještě z naší strany nebylo úplně špatné, když jsme se dostali k několika střelám. Po přestávce už jsme si vypracovali pouze náznaky šancí. Soupeř si vytvořil velký tlak, když jsme zbytečně kazili a v závěru jsme bohužel inkasovali ze standardní situace. Pak jsme to vzadu otevřeli a domácí přidali druhou branku.“

D. Kurka [-] - P. Glabazňa [-] (46. J. Heger [-] ) , V. Těžký [-] , J. Barcal [-] , E. Peterek [-] (63. J. Tesařík [-] ) , L. Kupka [-] (85. M. Czerný [-] ) , M. Schreier [-] , K. Nestroj [-] (90. F. Baránek [-] ) , D. Kahler [-] (46. P. Kupka [-] ) , M. Pavelek [-] , O. Bitomský [-]

M. Lukovics [-] - M. Samson [-] , M. Liška [-] , D. Novák [-] , L. Jurček [-] (46. S. Baránek [-] ) , J. Machala [-] (81. L. Bielan [-] ) - M. Grigarčík [-] , D. Mosler [-] , D. Benek [-] (77. T. Kurka [-] ) , J. Dluhoš [-] - J. Smažík [-] -

ŽK: 55. K. Nestroj , 76. O. Bitomský , 83. J. Barcal - 38. J. Machala , 64. D. Mosler , 81. M. Grigarčík .
Počet diváků: 555. Rozhodčí: Adamec Jiří - PODRACKÝ Pavel, DUDA Radim.