8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Ludgeřovice přejely Mokré Lazce

18

Ludgeřovice po bezbrankovém poločase vsítily po pauze čtyři branky.

Ludgeřovice sice na vlastním stadionu rozdrtily Mokré Lazce, ale nešlo o úplně jednoznačnou podívanou. Domácí začali dost zhurta, když se již ve 2. minutě řítil Zbořil sám na gólmana Kovalíka, který ovšem zavřel krám. Hosté se ovšem nechtěli nechat zahanbit. Nejprve se šikovně uvolnil Galvas, jenže jeho lob putoval těsně vedle tyče. Zanedlouho se po standardce Galvase dostal do tutovky Košňovský, ale minul prázdnou kasu. Ludgeřovice reagovaly zpackanou příležitostí Martiníka, který nezužitkoval výborný centr Poláška. Druhou půli už domácí proměnili ve svou exhibici. Na trávníku exceloval především Zbořil, když nejprve skóroval po učebnicové kolmici Mudrocha – 1:0. O necelých deset minut později fatálně chyboval Říman, důrazný Pěntka okamžitě vyslal do sólového nájezdu Zbořila a ten po precizním hokejovém blafáku zvýšil na 2:0. Snížení mohl obstarat Černohorský, když obelstil Martiníka, jenže brankář Hájek čaroval. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem si vysloužil potlesk ludgeřovických fanoušků Mikoláš, který se po asistenci Zbořila nádherně položil do voleje a Kovalík se po míči natahoval marně – 3:0. Kalich hořkosti si Mokré Lazce dopily až do dna v 90. minutě. Zbořil vyšperkoval hezkou akci nesobeckým zpětným pasem na Havlíka, který už měl značně usnadněnou úlohu – 4:0.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Výsledek úplně neodpovídá vývoji utkání, protože Mokré Lazce poměrně dlouho kousaly. Ukázaly se jako hodně nepříjemný soupeř, který nás dost trápil. Hosté se položili až po našem druhém gólu, když jsme pak mohli přidat ještě více branek. První poločas byl hodně rozkouskovaný a neurovnaný. Po přestávce už to vypadalo podle našich představ. Přesto je výsledek pro hosty hodně krutý. Byl to zápas Davida Zbořila, který byl prakticky u všeho.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Výsledek je pro nás hodně krutý. Myslím si, že v prvním poločase jsme si vytvořili více šancí než Ludgeřovice. Bohužel jsme se střelecky neprosadili, takže to bylo nerozhodně. Kdybychom se ujali vedení, tak by to možná dopadlo obráceně. Po přestávce jsme navíc udělali hloupé chyby a po druhém obdrženém gólu bylo prakticky po zápase. Mrzí mě, že jsme do Ludgeřovic přijeli pouze s jedním náhradníkem do pole a náhradním brankářem.“

T. Hájek [-] - V. Polášek [-] , M. Postředník [-] , J. Němec [-] , D. Martiník [-] , D. Hurina [-] (83. V. Šafarčík [-] ) , D. Mikoláš [-] (76. D. Lischka [-] ) , M. Pěntka [-] (79. D. Havlík [-] ) , J. Mudroch [-] , D. Zbořil [-] , D. Nagy [-]

R. Kovalík [-] - J. Žurek [-] , P. Galvas [-] (76. A. Novák [-] ) , D. Lebeda [-] , K. Lomozník [-] (84. D. Laci [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , R. Šimeček [-] , A. Černohorský [-] , D. Exner [-] , Z. Říman [-]

ŽK: 13. M. Pěntka , 52. J. Němec , 66. D. Nagy - 50. D. Exner , 71. J. Žurek , 90. A. Černohorský .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: FRYČ Lukáš - TABÁŠEK Kamil, JURAJDA David.