7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Štěpánkovice porazily Ludgeřovice

19

Rozhodující branka padla v 64. minutě do hostující sítě.

Nedělní duel mezi Štěpánkovicemi a Ludgeřovicemi fotbalové fajnšmekry moc neuspokojil. V úvodní půlhodince působili odvážnějším dojmem spíše domácí hráči, ale střelecké pokusy Smažíka anebo Grigarčíka zpacifikoval hostující gólman Hájek. Řada tedy logicky přišla na tým z Hlučínska, který pálil ostrými náboji. Ve 32. minutě narýsoval Pěntka hezkou kolmici na Zbořila, ten předal balon Martiníkovi a ludgeřovický záložník poslal míč zpoza šestnáctky mimo dosah brankáře Lukovicse – 0:1. Štěpánkovice odpověděly těsně před poločasovým odchodem do šaten. Na rohový kop Dluhoše si naskočil Samson a Hájek tentokrát nestačil zareagovat – 1:1. Výsledkový obrat se zrodil v 64. minutě. Hostující Nagy se nejprve dopustil zbytečné ztráty míče a Němec poté ustupoval před Grigarčíkem, který po efektní zasekávačce upravil na 2:1. V samém závěru sahali hosté alespoň po remíze, jenže nebylo jim přáno. Zbořil sice našel uvnitř šestnáctky Havlíka, jehož hlavička však putovala těsně vedle tyče. Štěpánkovice se tak odpoutaly z předpolední příčky tabulky. Ludgeřovice tak po této těsné nedělní porážce poprvé v sezóně nezískaly žádný bod do tabulky soutěže.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Očekávali jsme velmi těžký zápas, protože jsme narazili na kvalitního soupeře, kterého jsme navíc pustili do vedení. Velmi důležitým okamžikem byl gól do šatny, který nám dodal potřebné sebevědomí. Po přestávce už se hrálo hlavně mezi oběma šestnáctkami. Bylo to spíše remízové utkání, v němž jsme měli více štěstí v koncovce.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Zápasu by více slušela remíza, když to byla pořádná holomajzna bez větších šancí. V prvním poločase jsme nehráli úplně špatně, když jsme se dokonce dostali do vedení. Pak jsme ovšem soupeři umožnili otočit skóre. Domácí byli tvrdší a důraznější v osobních soubojích, což asi rozhodlo. Štěpánkovice hrály pěkně od podlahy a jejich jednoduchý fotbal na nás stačil.“

M. Lukovics [-] - J. Machala [-] (88. L. Bielan [-] ) , M. Liška [-] , M. Samson [-] - J. Dluhoš [-] , M. Grigarčík [-] (83. L. Kufka [-] ) , D. Mosler [-] , D. Benek [-] (77. S. Baránek [-] ) - J. Smažík [-] - L. Jurček [-] , P. Benek [-] (67. D. Novák [-] )

T. Hájek [-] - M. Postředník [-] , J. Němec [-] , D. Martiník [-] , D. Hurina [-] (58. J. Adámek [-] ) , D. Mikoláš [-] , M. Mikulík [-] (72. V. Šafarčík [-] ) , M. Pěntka [-] (75. D. Havlík [-] ) , J. Mudroch [-] , D. Zbořil [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 24. L. Jurček , 86. M. Liška - 35. M. Postředník , 90. D. Havlík .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: PASTERČÁK Jozef - SVOBODA Marian, SZKUTA Petr.