7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

41. D. Cahel , 50. J. Schneider (p.) , 64. T. Dietrich - 7. T. Krejsa , 79. T. Krejsa
19

Slavkov doma vyhrál o jednu branku nad Hradcem nad Moravicí.

Fotbalisté Slavkova se v nové sezoně střelecky dost trápí, což potvrdila hned 5. minuta. Hendrych totiž uháněl sám na gólmana Mrázka, jenže levačkou minul bližší tyčku. Samozřejmě se tedy uplatnilo nesmrtelné pravidlo „nedáš – dostaneš“. O pár vteřin později se nechal Schneider hloupě obrat o míč Černínem a Krejsa otřel svůj precizní pokus o tyčku – 0:1. Další obrovskou hrubku vyrobil domácí Gračanin, když naprosto nepochopitelně namazal Krejsovi, který si však vylámal zuby na brankáři Košárkovi. Na opačné straně vypustil z kopačky dělový projektil Cahel, jenže balon směřoval nad břevno. Ve 20. minutě hosté děkovali Mrázkovi, protože po centru Schneidera reflexivně zneškodnil hlavičku Pekárka. Hradec pak reagoval nepříjemným trestňákem Režnara a sraženou ranou Holuši. Těsně před přestávkou se štěstěna usmála na Slavkov. Standardku Glogy tečovala zeď do protipohybu Mrázka, který vytěsnil míč pouze před sebe a Cahel se zblízka nemýlil – 1:1. Hosté mohli okamžitě odpovědět, jenže Manderlu vychytal Košárek a Daniel Wiweger netrefil šibenici. Domácí zažili přímo pohádkový vstup do druhé půle. Nevlud načasoval svůj pas na Jana Krále, kterého sejmul ve vápně Richard Lichý a Schneider z penalty nezaváhal – 2:1. V 54. minutě utekl slavkovské defenzivě Daniel Wiweger, ale Košárek se opět vyznamenal. Mrázek si pro změnu poradil s typickým českým bodlem Gračanina. Domácí celek se potřetí radoval v 63. minutě. Jan Král vysunul kupředu Tomáše Dietricha, který si odstavil Víchu a sám před Mrázkem zachoval ledový klid – 3:1. Snížení se snažili obstarat Richard Lichý s Krejsou, ale spolehlivý Košárek se nenechal překvapit. Na opačné straně prověřil Mrázka agilní Jan Král a bomba Tomáše Dietricha se nevešla do víka. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem hosté korigovali nepříznivý stav. Po standardce Režnara plácl Košárek balon před sebe, kde hlídkoval Krejsa – 3:2. Hradecký Krejsa dokonce mohl zkompletovat hattrick, jenže jeho volej zaplachtil kousek nad břevnem.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „V prvním poločase jsme hráli hrozně, když jsme se nemohli dostat do tempa a prohrávali jsme všechny osobní souboje. Od třicáté minuty jsme se zlepšili a hodně nám pomohl gól do šatny. Po přestávce už to vypadalo podle mých představ. Na trávníku jsme excelovali, zatímco hosté úplně odešli. Až v závěru jsme si to úplně zbytečně zkomplikovali. Vítězství jsme doslova vydřeli.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: : „V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale v posledních zápasech doplácíme na neproměněné šance. Pak jsme navíc inkasovali z velice přísné standardky, která se vůbec nemusela pískat. Ve druhé půli jsme špatně přistupovali k protihráčům, prostě jsme byli u všeho pozdě. Závěr byl dost hektický, když jsem vůbec nepochopil některé výroky rozhodčího.“

P. Košárek [-] - D. Gračanin [-] , D. Cahel [-] (45. T. Dietrich [-] ) , R. Hendrych [-] , D. Pekárek [-] , J. Král [-] , Z. Nevlud [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , J. Král [-] (90. D. Marek [-] ) , J. Gloga [-]

T. Mrázek [-] - M. Lichý [-] , L. Vícha [-] (69. M. Šimeček [-] ) , M. Černín [-] (86. J. Ondřej [-] ) , R. Lichý [-] , D. Wiweger [-] , R. Holuša [-] , T. Manderla [-] (56. T. Hebelka [-] ) , T. Krejsa [-] , T. Moc [-] (78. T. Wiweger [-] ) , M. Režnar [-]

ŽK: 18. M. Hruška , 26. J. Schneider , 67. J. Král , 86. T. Dietrich - 11. R. Lichý , 41. T. Moc , 43. M. Režnar , 80. T. Krejsa .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: GODFRYD Vojtěch - SLANÝ Jan, ROBENEK Bohumil.