7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Darkovičky doma padly s Kravařemi

19

Domácí jen snižovali nepříznivý stav.

Kravaře pokračovaly ve vítězné sérii i na horké půdě Darkoviček, kde se body nezískávají zrovna snadno. Hosté naznačili své možnosti při hlavičce Barcala, kterou ovšem ukryl ve své náruči gólman Preisner. Domácí litovali především situace z 37. minuty. Martin Gai prostrčil balon ve vápně Turanskému, jenže zkušený záložník rozvlnil pouze boční síť. Došlo tedy na okřídlené fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“. Těsně před poločasovým hvizdem odcentroval do šestnáctky Pavelek a Glabazňa se parádně položil do hlavičky – 0:1. Mladý kravařský útočník se vyznamenal rovněž v 61. minutě. Peterek si nejprve naběhl na dlouhý pas Bitomského, poté uviděl nedůsledně pokrytého Glabazňu, jehož nechytatelný volej zdvojnásobil náskok hostů – 0:2. O chvíli později si však favorit trošku zkomplikoval život. Rozhodčí Levinger nařídil po střetu Lukáše Kupky s Turanským penaltu a sám faulovaný Turanský zdramatizoval vývoj nedělního utkání – 1:2. V samém závěru Darkovičky vrhly všechny síly dopředu, za což mohly pykat. Kryštof s Peterkem sice stoprocentní příležitosti zavraždili, hosté ale přesto mohli slavit tříbodový úspěch, čímý se udrželi v čele tabulky soutěže.

FK Darkovičky
Petr Buchvaldek, hrající trenér Darkoviček: „Sportovně musím uznat, že v prvním poločase byly Kravaře lepším týmem. Po přestávce jsme hru minimálně vyrovnali a podle mého názoru jsme klidně mohli remizovat. Bohužel jsme se dopustili několika zbytečných chyb, které soupeř potrestal. Po proměněné penaltě jsme se ještě vrátili do zápasu, ale náš závěrečný tlak byl spíše platonický.“

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: Našim hráčům musím složit poklonu, protože v Darkovičkách se vždycky hraje velice těžce. Fanoušci sledovali spíše bojovné utkání, v němž jsme byli fotbalovějším mužstvem. Oni naopak hráli dost jednoduchým stylem, když spoléhali na dlouhé nákopy a brejkové situace. Se třemi body jsme velice spokojení. Momentálně jsme v laufu, tak snad to ještě chvilku vydrží.“

T. Preisner [-] - M. Gai [-] (89. D. Bochňák [-] ) , M. Gai [-] (67. O. Diviš [-] ) , K. Surovec [-] , P. Turanský [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] , R. Kempný [-] (62. L. Moravec [-] ) , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

D. Kurka [-] - M. Pavelek [-] , O. Bitomský [-] , V. Těžký [-] , J. Barcal [-] (57. V. Kryštof [-] ) , E. Peterek [-] , L. Kupka [-] , P. Ferenz [-] , M. Schreier [-] , F. Baránek [-] (62. D. Kahler [-] ) , P. Glabazňa [-] (89. P. Kupka [-] )

Počet diváků: 200. Rozhodčí: LEVINGER Milan - ŠAFRÁN Martin, ČECHÁČEK Petr.