6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

Slovan otočil zápas

49. L. Ciesarik , 68. D. Trunkát (p.) , 71. L. Ciesarik - 30. J. Radek
16

Domácí otočili skóre třemi góly ve druhé půli.

Překvapení kola se zrodilo v Ostravě, kde rozjetý Chlebičov nestačil na tamní Slovan. Během prvního poločasu přitom vše jelo podle očekávaného scénáře. Hosté naznačili své možnosti po centru Teichmanna a pohotové ráně Radka, který o kousek přepálil břevno. V 19. minutě poslal Došla balon do křídla Boháčovi, jehož křížnou ránu vytlačil brankář Hypš na rohový kop. Právě z této standardní situace Chlebičov skóroval ve 30. minutě. Moša zakroutil míč do šestnáctky, kde se vyšrouboval do vzduchu Radek a nádhernou hlavičkou rozepsal gólový účet sobotního utkání – 0:1. Po přestávce ovšem nastal obrat o sto osmdesát stupňů. Domácí posadila do sedla 49. minuta. Ciesarik se odvážně opřel do míče a brankář Sýkora nedokázal patřičně zareagovat – 1:1. Strážce hostující svatyně se příliš nevyznamenal ani v 68. minutě. Sýkora totiž volil riskantní přihrávku na Lindu, který pak fauloval ve vápně, a pískala se penalta. Zodpovědnost vzal na svá bedra ostravský kapitán Trunkát a precizním pokutovým kopem otočil průběžný stav na 2:1. Poslední hořkou pilulku borci z Chlebičova spolkli v 71. minutě, kdy si Ciesarik naběhl mezi stopery Došlu s Lindou a nekompromisně napnul síť – 3:1.

TJ Slovan Ostrava
klubový web:

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Bohužel jsme se přizpůsobili stylu soupeře, když jsme vůbec nehráli po zemi. Domácí spoléhali na vysoké nákopy a vyhrané osobní souboje, když byli velice agresivní. Tenhle způsob fotbalu nám absolutně nesedí, což se znovu potvrdilo. První poločas ještě úplně nezklamal, ale po přestávce už jsme nic kloudného nevymysleli. Na Slovanu Ostrava se bude hrát každému těžce.“

Z. Hypš [-] - L. Ciesarik [-] (79. T. Kaventa [-] ) , T. Pastrňák [-] , J. Strakoš [-] , D. Trunkát [-] , J. Trebatický [-] , P. Bittner [-] , R. Pytlík [-] (91. J. Gatnar [-] ) , M. Kubinec [-] (76. M. Stolař [-] ) , A. Wojnarovský [-] , P. Staněk [-] (64. M. Kubes [-] )

V. Sýkora [-] - M. Starý [-] , R. Kolig [-] , F. Linda [-] , M. Došla [-] - A. Teichmann [-] , D. Moša [-] , F. Woch [-] (62. J. Majewski [-] ) , D. Matyášek [-] (88. A. Korbel [-] ) - J. Radek [-] (78. L. Buga [-] ) , T. Boháč [-]

Počet diváků: 70. Rozhodčí: SZKUTA Petr - SZWED Marek, BORÁŇ Tomáš.