6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Soupeři se rozešli smírně

16

Hoštice dokázaly zlikvidovat dvoubrankovou ztrátu a odvést si bod.

Malé Hoštice byly na začátku zápasu myšlenkami zřejmě ještě v autobuse, protože obdržely dva velmi laciné góly. Nejprve vyrobil obrovskou hrubku mladý brankář Vlach, když při odkopu namazal Schreierovi a ten zúročil letité zkušenosti – 1:0. O chvíli později si počínal nedůrazně Droppa a tentokrát trestal Chovanec – 2:0. Svěřenci trenéra Grygarčíka ovšem neházeli flintu do žita. Střelecké pokusy Droppy, Šafarčíka a Chřibka ještě velkou paseku nenapáchaly, ale těsně před přestávkou se už nováček soutěže radoval. Unruh předal míč Režnarovi, který utekl po levém křídle a adresoval nezištný pas volnému Stříbnému – 2:1. Hostům samozřejmě narostla křídla, takže se ve druhém poločase hnali za vyrovnáním. Dočkali se ho poměrně záhy, když v 54. minutě uvolnil kapitán Chřibek agilního Stříbného a ten znovu zachoval ledový klid – 2:2. V závěrečné čtvrthodince chtěla obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu, jenže pálila pouze slepými náboji. Za Malé Hoštice zpytoval svědomí především Dominik Klinger. Výslednou remízu lze označit za spravedlivou.

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - trenér: Potkali jsme se zatím s nejkvalitnější soupeřem, který chtěl od začátku hrát fotbal, tak byl vidět po celou dobu zajímavý zápas. K prvnímu gólu nás vybídl soupeřův gólman velkou hrubkou. Druhý gól jsme dali po krásné akci přes celé hřiště kdy zakončoval Chovanec do prázdné brány. Ale fotbal je o chybách a my jsme udělali dvě chyby a obě soupeř potrestal samostatným únikem na brankáře. Před druhým obdrženým gólem měl před sebou prázdnou bránu Chalupa, který mohl zvýšit na 3:1, ale soupeřův gólman tygřím skokem zabránil jistému gólu a z protiútoku jsme dostali gól. V posledních 30 minutách jsme měli tlak ale štěstí při nás nestálo.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Musíme zvážit, jestli nebudeme k zápasům jezdit už den předem, abychom se trošku aklimatizovali. Vstup do utkání jsme totiž znovu měli katastrofální. Pak jsme se naštěstí vzpamatovali, když jsme měli nad soupeřem mírně navrch. Pomohl nám gól do šatny a poté jsme zaslouženě vyrovnali. V závěru se oba týmy snažily rozhodnout.“

Z. Buček [-] - L. Chalupa [-] , J. Schreier [-] (62. R. Šaran [-] ) , M. Fertál [-] , D. Chovanec [-] , J. Konrád [-] , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , Z. Sommer [-]

J. Vlach [-] - J. Droppa [-] , P. Stříbrný [-] (90. P. Mlýnek [-] ) , J. Chřibek [-] , R. Staníček [-] , M. Unruh [-] (80. V. Bartošek [-] ) , O. Šafarčík [-] , D. Pospěch [-] , E. Klinger [-] , R. Režnar [-] (70. D. Klinger [-] ) , M. Kara [-] (61. V. Hrda [-] )

ŽK: 80. M. Fertál , 85. Z. Sommer - 78. P. Stříbrný , 82. R. Staníček .
Počet diváků: 79. Rozhodčí: VIDLIČKA Daniel - TABÁŠEK Kamil, HAM Tomáš.