6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Ludgeřovice deklasovaly Darkovičky

16

Ludgeřovice nastřílely hostům sedm branek.

Prestižní hlučínské derby skončilo velkou ostudou Darkoviček, které od svého tradičního rivala dostaly pořádně za uši. Hosté nezachytili začátek sobotního zápasu, protože hned po pár vteřinách hry poslal Mudroch do samostatného nájezdu Zbořila a ten obelstil gólmana Preisnera šikovným blafákem – 1:0. V 19. minutě našlápl k cestě za hattrickem Mikoláš, když vypálil levačkou přesně k tyči – 2:0. Za okamžik naservíroval Mikoláš balon na zlatém podnose Zbořilovi a ten nemohl minout prázdnou kasu – 3:0. O deset minut později našel Zbořil ve vápně znovu Mikoláše, který míč nekompromisně zavěsil do sítě – 4:0. Luxusní první poločas Ludgeřovic poté uzavřel Pěntka, když si naskočil na centr Zbořila a přesnou hlavičkou zvýšil na 5:0. Také po přestávce na trávníku dominovali domácí fotbalisté, jenže ke svému soupeři už byli docela milosrdní. Na svou střeleckou pažbu přesto připsali dva další zářezy. Nejprve se prosadil čerstvý Hurina, který obdržel parádní kolmici od Mudrocha a sólový únik zakončil chytrým dloubáčkem – 6:0. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem přišel další hvězdný moment Mikoláše. Ludgeřovický záložník si počíhal na přízemní pas Zbořila a zkompletoval hattrick – 7:0.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Jsme rádi, že jsme derby zvládli v takovém stylu. Myslím si, že na náš výkon můžeme být hrdí. Do zápasu jsme výborně nastoupili a hned na začátku jsme ho rozhodli. Pak už to byla hra kočky s myší. Klidně jsme mohli zvítězit dvouciferným rozdílem, protože jsme si vytvořili obrovské množství šancí. Utkání jsme proměnili v exhibici.“

FK Darkovičky
Vladimír Procák, trenér Darkoviček: „Nezlobte se na mě, ale tenhle zápas nechci komentovat.“

T. Hájek [-] (67. L. Chvěja [-] ) - D. Mikoláš [-] , M. Mikulík [-] (56. D. Hurina [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (76. D. Havlík [-] ) , J. Kolenko [-] (42. D. Martiník [-] ) , J. Mudroch [-] , D. Zbořil [-] , V. Polášek [-] , M. Postředník [-] , D. Nagy [-]

T. Preisner [-] - M. Gai [-] (33. P. Turanský [-] ) , M. Gai [-] , L. Moravec [-] (76. M. Hopkins [-] ) , K. Surovec [-] , P. Buchvaldek [-] (56. O. Hellebrand [-] ) , M. Bajger [-] (67. K. Santer [-] ) , R. Kempný [-] (38. O. Diviš [-] ) , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

Počet diváků: 150. Rozhodčí: ŠUJAN Stanislav - PICMAUS Jiří, CHLEBOVSKÝ Bohumír.