5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

Hoštice doma dostaly pětku

17. D. Moša , 37. D. Moša , 76. L. Kužel (p.) , 82. R. Kolig , 87. T. Boháč
24

Chlebičov potvrdil formu ze začátku sezóny a pokořil Hoštice o pět branek.

Malé Hoštice nastoupily proti Chlebičovu s torzem sestavy, takže hosté si u nich otevřeli střelnici. Nebezpečné hlavičky Boháče se ještě nevešly mezi tři tyče. V 17. minutě však Teichmann vyslal kupředu Mošu, který se zbavil svého strážce a nekompromisně rozvlnil síť – 0:1. O deset minut později hledal Mošu ve vápně Kužel, jenže tentokrát se skóre neměnilo. Moša ovšem i nadále řádil jako černá ruka. Osm minut před přestávkou se postavil k rohovému kopu a přímou střelou dokonale nechytal mladého gólmana Vlacha na hruškách – 0:2. Zanedlouho vymysleli Teichmann s Mošou výbornou palebnou pozici pro Matyáška, který slibnou příležitost promarnil. Ve druhém poločase však hosté viditelně sundali nohu z plynu, když zaujali pouze nepřesnou hlavičkou kapitána Majewskiho a sraženým pokusem Kužela. Až necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem byl uvnitř šestnáctky faulován Boháč a Kužel z penalty zvýšil na 0:3. Malé Hoštice definitivně rezignovaly, za což zaplatily dalšími dvěma brankami. Nejprve Kolig šikovně prodloužil centr Kužela (0:4) a pátý hřebíček do domácí rakve následně zatloukl Boháč, když mazácky přeloboval nešťastníka Vlacha (0:5).

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: : „Do zápasu jsme šli výrazně oslabeni. Kluci se sice snažili, jenže absence opor byla na hřišti znát. Navíc jsme narazili na rozjetý Chlebičov, který nás v prvním poločase nepustil do žádné šance. Po přestávce jsme chvilku vzdorovali, ale bohužel se nám nepodařilo snížit. Když jsme inkasovali třetí gól, tak bylo definitivně po zápase.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Měli jsme to dost usnadněné, protože Malým Hošticím chybělo několik klíčových hráčů. První poločas se mi docela líbil, když jsme si vytvořili spoustu šancí. Trošku mě mrzí začátek druhé půle, kdy jsme byli nepochopitelně nervózní. Soupeře jsme ovšem k ničemu nepustili a po našem třetím gólu jsme se uklidnili. Začátek sezony nám vyšel, ale musíme dál pracovat.“

J. Vlach [-] - P. Mlýnek [-] , M. Malohlava [-] (46. M. Unruh [-] ) , J. Droppa [-] , P. Stříbrný [-] , M. Kara [-] (48. R. Staníček [-] ) , J. Chřibek [-] , D. Pospěch [-] , E. Klinger [-] , R. Režnar [-] (62. V. Hrda [-] ) , D. Kašný [-]

C. Josefus [-] - M. Došla [-] , R. Kolig [-] , M. Starý [-] , J. Majewski [-] (79. F. Linda [-] ) - A. Teichmann [-] , L. Kužel [-] , D. Moša [-] (71. M. Dzierža [-] ) , D. Matyášek [-] (71. F. Woch [-] ) - T. Boháč [-] , A. Korbel [-] (61. L. Buga [-] )

Počet diváků: 225. Rozhodčí: CHLEBOVSKÝ Bohumír - ROBENEK Bohumil, SEIPEL Jiří.