5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Ludgeřovice vykradly Slavkov

24

O výhře hostů rozhodl Kolenko.

Fotbalisté Slavkova mohli žehrat na odfláknutou první půli a žalostnou koncovku po přestávce. Ani Ludgeřovice na trávníku neexcelovaly, když hrozily výhradně ze standardních situací. Již v 7. minutě zakroutil Zbořil roh na volného Pěntku, který hlavičkoval kousek vedle. Právě Pěntku obral po půlhodině zápasu o balon Hruška, Jan Král pak našel ve vápně Pekárka, ale domácí forvard pálil zbrkle a především nepřesně. Jediný gólový moment se zrodil ve 33. minutě. Zbořil tentokrát načechral centr na urostlého Kolenka, kterého nepokryl Pekárek a brankář Košárek plachtil vzduchem marně – 0:1. Krátce před přestávkou mohl odpovědět Pekárek, jenže po asistenci Schneidera selhal. Slavkov ovšem probrala až bouřka v kabině, když spustil na trávníku pořádný kolotoč. Ludgeřovice naopak šlapaly vodu a mohly děkovat pouze střelecké nemohoucnosti soupeře. Nejprve zavraždil dvě tutovky Jan Král, který po ideálních pasech Hrušky a Schneidera pokaždé minul vzdálenější tyčku. Do naprosto totožných míst poté nasměroval míč Schneider. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem ostře vypálil Gračanin a balon prosvištěl kolem šibenice. Další příležitost domácího výběru zazdil střídající Gavenda, když po rohu Hrušky hlavičkoval jen do ochranné sítě za břevnem. V hektickém finiši vsadili domácí vše na útočnou kartu, což se snažil potrestat ludgeřovický Adámek, jenže zpackal sólový nájezd.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: : „První poločas byla naprostá tragédie. Jsem hodně naštvaný, že jsme takto vstoupili do zápasu, protože jsme to úplně odchodili. Ludgeřovice kromě nebezpečných standardek nic nepředvedly, takže mě to opravdu štve. Druhá půle byla o něčem jiném. Najednou jsme na hřišti bojovali a dobře jsme se pohybovali. Soupeř mlel z posledního, ale my jsme neproměnili asi pět tutovek. Všechno začíná u špatné tréninkové docházky během celého týdne.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Bylo to utrápené vítězství. Tentokrát se k nám přiklonilo štěstí, a to hlavně kvůli střelecké nemohoucnosti domácích. V prvním poločase jsme hrozili alespoň ze standardních situací, po přestávce už šla kvalita naší hry hodně dolů. Zápasu by asi více slušela remíza. Této výhry si velice vážíme, protože ze Slavkova se body moc vozit nebudou.“

P. Košárek [-] - D. Gračanin [-] , D. Cahel [-] , R. Hendrych [-] (73. M. Gavenda [-] ) , D. Pekárek [-] (67. T. Marek [-] ) , J. Král [-] , J. Schneider [-] (80. K. Kurka [-] ) , M. Hruška [-] , J. Král [-] (64. Z. Nevlud [-] ) , J. Gloga [-] , J. Obludník [-]

T. Hájek [-] - D. Mikoláš [-] (46. D. Hurina [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (60. T. Gratschner [-] ) , J. Kolenko [-] , J. Mudroch [-] (65. T. Krumpholz [-] ) , J. Adámek [-] (89. P. Berger [-] ) , D. Zbořil [-] , V. Polášek [-] , M. Postředník [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 35. D. Cahel , 64. P. Košárek - 31. M. Pěntka , 64. J. Mudroch , 84. T. Gratschner , 90. T. Hájek .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: FOLVARČNÝ Adam - ČUBA Daniel, BORÁŇ Ondřej.