5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

Darkovičky poprvé v sezóně vyhrály

30. K. Surovec , 64. M. Gai - 32. J. Gaida
23

Rozhodující branku daly dvacet pět minut před koncem.

Darkovičky už proti Bolaticím potřebovaly zabrat naplno, jinak by se stále nacházely na chvostu tabulky. V prvním poločase ale tvrdili muziku spíše hosté, kteří však nezvládali finální fázi. Ve výborných palebných pozicích se nejprve objevili Obrusník s Monsbergerem, ale prováhali vhodný moment k zakončení. V 17. minutě vyslal Kotík kupředu Obrusníka, jenže balon z jeho kopačky proletěl pouze kolem tyčky. O chvíli později prošel Petr Langer jako nůž máslem přes domácí defenzivu, svůj jedovatý projektil ovšem namířil přímo do rukavic gólmana Preisnera. Darkovičky se premiérově přihlásily o slovo ve 30. minutě a pořádně hlasitě. Po nedovoleném zákroku Gaida byla nařízena nebezpečná standardka a Surovec nádherně vymetl šibenici – 1:0. Radost domácích však neměla dlouhého trvání. Pohotový volej Obrusníka ještě dokázal Preisner vytáhnout na roh, k němuž se postavil Boček a načechral centr na hlavu skórujícího Gaidy – 1:1. Po přestávce už Bolatice střelecky mlčely. Jedinou výjimku znamenala akce Monsbergera a nepřesná rybička Ondřeje Langera. Klíčový moment celého zápasu nastal v 64. minutě. Po rohu Turanského se pověsil do vzduchu Martin Gai a brankář Kramář se po míči natahoval marně – 2:1. Gólovou pojistku poté opakovaně odmítl domácí rychlík Moravec, když zahodil několik stoprocentních tutovek.

FK Darkovičky
Vladimír Procák, trenér Darkoviček: „Do zápasu jsme vstoupili docela solidně. Byli jsme aktivní, jenže pak jsme polevili a Bolatice převzaly iniciativu. Kluci si zřejmě potřebovali oddechnout, protože poté jsme se zase zvedli. Po přestávce už jsme měli jasně navrch. Zdálo se mi, že Bolatice odpadly fyzicky. Zaslouženě jsme vstřelili vedoucí gól a potom jsme mohli naše vedení několikrát pojistit.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Jsem hodně zklamaný, protože Darkovičky jsme měli doslova na lopatě. Domácí toho moc nepředvedli, když nás proháněl pouze jejich rychlý útočník Moravec. Můžeme litovat především prvního poločasu, v němž jsme zahodili nejméně pět tutovek. Za výkon po přestávce jsem naopak na mužstvo hodně naštvaný. Kluci to úplně odchodili.“

T. Preisner [-] - M. Gai [-] , M. Gai [-] (61. P. Turanský [-] ) , L. Moravec [-] (88. K. Santer [-] ) , K. Surovec [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] (68. M. Hopkins [-] ) , R. Kempný [-] (67. O. Diviš [-] ) , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]