4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Slavkov loupil v Bolaticích

21

O výhře Slavkova rozhodl na konci prvního poločasu Pekárek.

V Bolaticích se zrodilo překvapení kola, protože Slavkov většinou z venkovních zápasů body nevozí. Domácí začali poměrně aktivně, jenže hlavička Gaidy po standardní situaci Ballarina netrefila cílené zařízení a jedovatý pokus Monsbergera výborně zpacifikoval gólman Košárek. Hosté vylezli z defenzivní ulity až po úvodní půlhodince, ale jejich útočné výpady téměř pokaždé zaváněly brankou. Deset minut před přestávkou Hendrych perfektně uvolnil Jana Krále, který však ve stoprocentní šanci správně nesešteloval mířidla. O chvíli později si fatálně neporozuměli bolatický brankář Kramář se stoperem Gaidou, který hlavou nepochopitelně hlavičkoval do tyčky vlastní kasy a Pekárek uklidil odražený balon zblízka do sítě – 0:1. Domácí i nadále působili otřeseným dojmem, když Boček trestuhodně přistavil míč Pekárkovi a Kramář se musel vytasit s vynikajícím zákrokem. Ve druhém dějství sice Bolatice viditelně zvýšily obrátky, jenže větší příležitosti si znovu vypracovali borci ze Slavkova. Za zmínku rozhodně stála dělovka Hendrycha, kterou zabrzdila spojnice břevna a tyče. Na opačné straně se snažili vyrovnat Monsberger s Gaidou, ale spolehlivý Košárek zůstával neprůstřelný. Hosté poté mohli několikrát zvýraznit svůj náskok. Pohotový pokus Jonáše Krále lehce zacinkal o břevno a štěstěnu proklínal rovněž čerstvý Nevlud, protože z otočky orazítkoval vzdálenější tyčku. Potřebné uklidnění nepřinesl ani sólový nájezd Dietricha, který si chytře obhodil Gaidu, jenže tváří v tvář Kramářovi pálil vedle. V hektickém závěru zasypali domácí fotbalisté svého soupeře sprškou standardek, ale hosté vše přežili bez úhony.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Byl to docela remízový zápas, kterému by více slušela remíza. Bohužel jsme se dopustili jedné chyby a soupeř ji dokázal využít. Do utkání jsme celkem dobře vstoupili, jenže pak jsme trošku polevili, když se klukům asi nechtělo ve velkém vedru moc běhat. Ve druhém poločase jsme se trošku vzpamatovali, ale Slavkov velmi dobře bránil, takže jsme se skoro nedostali do pořádné šance.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: : „Podle mého názoru jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Kromě úvodních patnácti minut jsme byli lepším týmem. V první půli jsme hráli po zemi a výborně jsme zaplnili střed hřiště, takže Bolatice pouze nakopávaly dlouhé balony dopředu a tam to sbírali naši stopeři. Mrzí mě pouze to, že jsme nepřidali druhou branku, protože pak jsme se strachovali až do konce. Klukům musím poděkovat, protože ukázali srdíčko. Perfektně to odmakali. Také musím pochválit rozhodčí. “