4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Jakubčovice těsně porazily Štěpánkovice

21

Štěpánkovice snižovaly až dvoubrankový náskok soupeře.

Před nedávnem si na rozhodčí pískající v Jakubčovicích stěžovali fotbalisté Slavkova, nyní jim nemohli přijít na jméno hráči Štěpánkovic. Domácí patří k favoritům soutěže, takže samozřejmě od začátku mnohem častěji kontrolovali balon, ale do většího počtu šancí se nedostávali. Výjimku samozřejmě představovala 16. minuta, kdy se Schreier zjevil v samostatném úniku a potvrdil pověst kanonýra – 1:0. Hostům pak pořádně hnula žlučí 34. minuta. Rozhodčí Vrťo údajně přehlédl útočný faul na štěpánkovického zadáka Machalu, akce pokračovala centrem na Schreiera, při němž hosté marně reklamovali ofsajd, a volný Schreier s přehledem zvýšil na 2:0. Ze zdánlivě rozhodnutého utkání se stalo drama v 77. minutě. Po dlouhém nákopu Samsona prodloužil Harazim míč na Smažíka a ten se v podobných situacích většinou nemýlí – 2:1. Vyrovnání pak viselo ve vzduchu po ráně Patrika Benka, který bohužel trefil jednoho z obránců. Kromě bodů navíc Štěpánkovice přišly o Kožušníka, který si po finálním hvizdu vylil zlost na sudím Vrťovi a kvůli hrubému nesportovnímu chování obdržel červenou kartu. Zatímco Jakubčovice zůstávají v čele tabulky, hosté se zřejmě nevyhnou náročnému boji o záchranu.

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - trenér: První poločas byl podobný naším předchozím domácím zápasům, kdy jsme soupeři téměř nepůjčili míč, měli dost šancí, jen stále máme problém s proměňováním šancí. I tak jsme ale šli do poločasu s náskokem 2:0. Druhý poločas byl z naší strany špatný. Pomalá a nepřesná hra. I když soupeř hrozil jen dlouhými nákopy, tak z jednoho takového jsme dostali gól a zbytečně se strachovali na konci o výsledek. Nechtěli jsme vůbec hrát a jen jsme dohrávali zápas. Takový závěr si už nemůžeme dovolit.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Po předešlých zápasech jsme šli do sebe a podali jsme mnohem kvalitnější výkon. Jakubčovice byly samozřejmě mnohem silnější na míči, ale hrály pouze po šestnáctku. Bohužel nás dost poškodili rozhodčí, kteří před druhým gólem soupeře pustili útočný faul a pak neviděli ofsajd. Naši hru poté oživila střídání, ale bohužel už se nám povedlo pouze snížit.“

V. Náhlík [-] - L. Chalupa [-] , J. Schreier [-] , D. Chovanec [-] , J. Konrád [-] , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , D. Staff [-] , Z. Sommer [-]

M. Tomíček [-] - J. Machala [-] , M. Liška [-] , P. Grygarčík [-] - M. Grigarčík [-] , D. Novák [-] - J. Dluhoš [-] , P. Benek [-] , J. Tomíček [-] , J. Smažík [-] , D. Mosler [-]

Počet diváků: 70. Rozhodčí: Vrťo Peter - KARAS Michal, GODFRYD Vojtěch.