4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

29. A. Korbel , 52. L. Kužel , 55. F. Woch , 66. A. Korbel
21

Chlebičov přejel o čtyři branky Mokré Lazce.

Chlebičov se v sobotním utkání nemazlil s Mokrými Lazci, které dlouho nemohly vydýchat výkon rozhodčích. Poklidnou úvodní půlhodinku nejprve prořízla nebezpečná rána domácího Boháče a především vedoucí trefa Korbela z 29. minuty. Balon sice nestál, ale Kužel rozehrál standardku na rozběhnutého Korbela, který nekompromisně napnul síť – 1:0. Hosté byli rozpálení do běla a navíc se jim nelíbily ani výroky pomezních, protože Žurka s Černohorským zastavil při sólových nájezdech zdvižený praporek signalizující ofsajd. V závěru první půle viselo ve vzduchu vyrovnání. Po prostrčení Líbaře nejprve selhal Žurek, aby následně nezkrotil mířidla ani Lukáš. Mokré Lazce definitivně kapitulovaly v 52. minutě. Po nedovoleném zákroku na Wocha se kopala standardka a Kužel nachytal zkušeného gólmana Kovalíka na hruškách – 2:0. O chvíli později navíc hodil Kolig aut bleskově na Korbela, který prudce odcentroval do šestnáctky a mladíček Woch se zblízka nemýlil – 3:0. V 66. minutě získal výsledek finální podobu, když předal Teichmann balon Bugovi, po jehož diagonálním pasu se prosadil Korbel – 4:0. V závěrečné čtvrthodince ještě dvakrát pohořel střídající Dzierža, ale domácím to nemuselo tolik vadit.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Kluci podali výborný výkon, za který jim musím poděkovat. Dá se říct, že jsme celých devadesát minut dominovali. Výjimkou byl možná závěr prvního poločasu, kdy jsme soupeře pustili do dvou šancí. Naštěstí jsme pak brzy po přestávce přidali druhou branku a Mokré Lazce rezignovaly. Jsem rád, že hráči dodrželi taktiku, když kvalitně kombinovali.“

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, útočník Mokrých Lazců: „Tímto zápasem jsem opravdu znechucený. Fotbal hraju už dlouho, ale něco podobného dlouho nepamatuji. Snad nikdy jsem ještě neviděl takhle prasácký výkon rozhodčích, kteří nám několikrát odmávali neexistující ofsajd. Při prvním gólu Chlebičova přitom nestál balon, ale strašný sudí Duda to pustil. Nepodali jsme úplně špatný výkon, jenže bylo nám to k ničemu.“

C. Josefus [-] - M. Došla [-] , R. Kolig [-] (78. F. Linda [-] ) , M. Starý [-] , J. Majewski [-] - A. Teichmann [-] , L. Kužel [-] (70. M. Dzierža [-] ) , D. Moša [-] (68. L. Buga [-] ) , J. Radek [-] (34. F. Woch [-] ) - T. Boháč [-] , A. Korbel [-]

R. Kovalík [-] - J. Garba [-] , J. Žurek [-] (78. A. Hiemer [-] ) , D. Líbař [-] , Z. Říman [-] , M. Lukáš [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , L. Poštulka [-] , A. Černohorský [-] (71. D. Exner [-] ) , D. Lebeda [-]

ŽK: 30. R. Kovalík , 37. A. Černohorský , 38. J. Žurek , 76. D. Lebeda .
Počet diváků: 84. Rozhodčí: Duda Radim - ADAMEC Jiří, KOLARSKÝ Michal.