4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Slovan otočil zápas

21

Ani vedení 3:1 nestačilo Hošticím k zisku aspoň jediného bodu.

Fotbalisté z Malých Hoštic nebudou na sobotní zápas se Slovanem Ostrava vzpomínat v dobrém, protože ztratili dvougólový náskok a kvůli zranění museli předčasně střídat dvě opory – brankář Honka a kanonýrem Dominikem Klingerem. Začátek se hostům musel líbit, když si hned v 9. minutě naskočil Dominik Klinger na centr Stříbného a hlavou otevřel skóre – 0:1. Hosté i nadále tvrdili na trávníku muziku, jenže Stříbný s Chřibkem potřebnou pojistku nepřidali. Až šest minut před přestávkou se podruhé prosadil Dominik Klinger, který po kolmici Staníčka proměnil sólový nájezd – 0:2. Ve stejné disciplíně naopak selhal Unruh, takže zákonitě přišel trest z kopačky Staňka – 1:2. O třetí úspěšný zásah pak Malé Hoštice připravil mylně zdvižený praporek pomezního, který Unruhovi odmával ofsajd. Hosté toho moc dlouho nelitovali, neboť v 57. minutě se po standardce Chřibka protlačil k dorážce Staníček a pohotově zvýšil na 1:3. Slovan Ostrava ovšem neházel flintu do žita, což se mu vyplatilo. V rychlém sledu za sebou se totiž trefili Bittner s Kaventou a za stavu 3:3 se šlo do dramatické koncovky. Chleba se definitivně lámal v 90. minutě. Po přímém kopu převedl domácí Strakoš učebnicovou rybičku a šokované Malé Hoštice neměly ani bod – 4:3.

TJ Slovan Ostrava
Pavel Cirkl - trenér Slovanu Ostrava: Konečně jsme měli k dispozici téměř celý kádr, chyběl pouze Cesi, Alda Dostál a těsně před zápasem vypadl ze sestavy zraněný Zbyněk Hypš. Soupeř přijel pečlivě bránit, čímž nám dal dostatek prostoru na hřišti a my jsme velice dobře kombinovali. V prvním poločase využil dvě brejkové situace a trestal naše chyby při rozehrávce. Podařilo se nám však do poločasu snížit a vrátit se do utkání. Ve druhém poločase jsme ještě více přidali na kvalitě a využili toho, že soupeři začaly docházet síly. Kluci si jeden vedle druhého uvědomovali, že mají šanci utkání zvrátit a konečně bodovat, což se nakonec povedlo. Zjistili, že můžou hrát s každým a doufám, že budou sbírat daleko více bodů než doteď.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Tahle porážka nás strašně moc mrzí, protože jsme dvakrát vedli dvougólovým rozdílem. Do zápasu jsme výborně vstoupili, soupeře jsme měli na lopatě, ale nakonec nevezeme ani bod. Samotné utkání hodně ovlivnila dvě vynucená střídání Dominika Klingera a brankáře Honky. Na lavičce prostě nemáme takovou kvalitu, což se projevilo. Byl to smolný zápas se vším všudy.“

A. Toncar [-] (46. J. Hon [-] ) - T. Pastrňák [-] , J. Strakoš [-] , R. Trojan [-] (92. M. Stolař [-] ) , D. Trunkát [-] (90. J. Gatnar [-] ) , J. Trebatický [-] , P. Staněk [-] (70. P. Pudich [-] ) , P. Bittner [-] , R. Pytlík [-] , M. Kubinec [-] (32. T. Kaventa [-] ) , A. Wojnarovský [-]

M. Honka [-] (74. J. Vlach [-] ) - J. Droppa [-] , P. Stříbrný [-] , E. Klinger [-] , R. Staníček [-] , J. Chřibek [-] , D. Klinger [-] (46. D. Kašný [-] ) , M. Adamčík [-] , D. Pospěch [-] , R. Režnar [-] (85. P. Mlýnek [-] ) , M. Unruh [-] (79. V. Bartošek [-] )

Počet diváků: 95. Rozhodčí: Wawrzyk Jiří - JURYGÁČEK René, BEDNÁŘ Marcel.