3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

Slavkov doma za tři body

78. J. Král , 90. J. Král
22

Slavko o výhře rozhodl až v závěrečné čtvtrthodině.

Hosté začali celkem sympaticky, když se hned v 1. minutě postavil Majkut k nebezpečnému trestňáku a prozkoušel pozorného gólmana Košárka. O chvíli později zahodili tutovku domácí, protože Král našel ve vápně úplně volného Pekárka, který ovšem zamířil z výborné pozice těsně vedle. Agilní Pekárek byl stále při chuti, jenže z rohu šestnáctky minul vzdálenější šibenici. Zhruba deset minut před přestávkou vydláždil vřesinský Adam Hruzík typickou českou uličku pro Antonína Hruzíka, který naservíroval balon na zlatém podnose Hruzíkovi, jehož ránu odvrátil z brankové čáry Gračanin. Vzápětí se Gračanin opět pasoval do role slavkovského zachránce, protože zblokoval pokus Uhlíka. Potlesk domácích fanoušků následně sklidil Gloga, když z úctyhodné vzdálenosti protáhl gólmana Matulu. Zkraje druhého poločasu zpytoval svědomí hostující Chobot, který snadno obešel Klementa, jenže poté ztroskotal na Košárkovi. Vřesina měla v těchto chvílích navrch, což potvrdila dělovka Nováka. Mušku poté správně nesešteloval ani slavkovský Pekárek. V 72. minutě stáli při domácích fotbalistech všichni svatí. Antonín Hruzík totiž napřáhl zpoza velkého čtverce a technickým pokusem rozezvonil břevno. Klasicky se tedy uplatnilo nesmrtelné pravidlo „nedáš – dostaneš“. Na časomíře zrovna naskočila 78. minuta, když Cahel perfektně vypíchl míč a vyslal do sólového nájezdu Jana Krále, který zachoval ledový klid – 1:0. Definitivně vymalováno bylo v nastaveném čase. Hruška přenesl balon výtečně na Sošku, ten uviděl ve vápně Jana Krále a ten se stal hrdinou dne – 2:0.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Zápasu by asi více slušela remíza, ale konečně se k nám přiklonilo štěstí. V prvním poločase to ještě bylo celkem slušné, jenže uvnitř šestnáctky máme málo lidí a chybí nám tam důraz. Do druhé půle jsme ovšem nastoupili hodně vlažně a dost jsme si koledovali o gól. Vřesina naštěstí trefila pouze břevno a v závěru jsme sami po hezkých akcích rozhodli. Tyhle tři body jsme potřebovali jako sůl.“

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Výsledek zápasu je asi spravedlivý. My jsme podali strašný výkon, když jsme nenavázali na výkon z minulého týdne. V první půli byli lepší domácí, i když paradoxně jsme se do šancí dostávali my. Druhý poločas byl vyrovnanější a my jsme dokonce nastřelili břevno. Pak jsme udělali chybu ve středu zálohy a my inkasovali. Zbytek zápasu jsme hráli vabank a v závěru ještě inkasovali . Gratuluji domácím ke třem bodům. Nejsme spokojeni s našim výkonem.

P. Košárek [-] - D. Gračanin [-] , D. Cahel [-] , R. Hendrych [-] (86. M. Frey [-] ) , D. Pekárek [-] (70. M. Gavenda [-] ) , J. Král [-] , J. Král [-] (81. K. Kurka [-] ) , J. Schneider [-] (68. L. Soška [-] ) , M. Hruška [-] , T. Marek [-] (10. J. Gloga [-] ) , R. Klement [-]