3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Stará Běla padla s Bolaticemi

22

Bolatice se ujaly před pauzou vedení a to pojistily v samém závěru.

Bolatice sice odcestovaly do Staré Bělé bez několika opor, ale stejně jako minule se radovaly z vítězství, takže se zatím pyšní stoprocentním bodovým úlovkem. Hosté nejprve přečkali slibnou příležitost Kožíka, aby okamžitě přešli do protiofenzivy. Při centru Slivky a střele Obrusníka se však blýskl domácí gólman Pitřík. Poté zahodil slibnou příležitost bolatický čahoun Kotík, takže skóre se poprvé měnilo až deset minut před přestávkou. Šula zakroutil do šestnáctky pěkný centr a Šamárek se prezentoval učebnicovým koníčkem – 0:1. Brankou naopak neskončila spolupráce mezi Monsbergerem a Bočkem. Také ve druhém dějství hýřily aktivitou zejména Bolatice. Postupně pálili Slivka, Šamárek anebo Šula, jenže Pitřík se moc nezapotil. Po dělovém trestňáku Šuly mu naopak pořádně zvonilo v uších, protože břevno se možná třepe ještě nyní. Horní tyčku následně rozkymácel rovněž Kotík, který si naskočil na roh Šuly. Hosté se tak definitivně uklidnili až v 90. minutě. Šula napřed uvolnil Šamárka, ten nasadil obránci jesličky a Monsberger s notnou dávkou štěstí proměnil sólový nájezd – 0:2. To už Stará Bělá dohrávala o desíti lidech bez vyloučeného Pitříka.

FK Stará Bělá
Petr Sviták - vedoucí týmu: Hráli jsme o mnoho lépe než minulý týden ve Vřesině. Měli jsme několik gólovek, ale ty jsme bohužel nedokázali proměnit, a naopak soupeř vsítil v prvním poločase jednu branku, a druhou jsme dostali po celopoločasovém tlaku v samém závěru. Kluky musím za předvedenou hru pochválit, i když v ní bylo ještě hodně rezerv.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Sestavu jsme opět těžce dávali dohromady, ale kluci se s tím výborně vypořádali. Stará Bělá nehrála úplně špatně, když má hodně mladý a běhavý mančaft, jenže kromě začátku utkání se nedostala do pořádné šance. My jsme si zkušeně předávali balon a domácím po dvaceti minutách došel dech. S úvodem sezony musíme být spokojeni, protože jsme získali maximální počet bodů.“

M. Pitřík [-] - J. Kačer [-] (61. L. Kováčik [-] ) , D. Pešek [-] (42. A. Akritidis [-] ) , D. Bereznanin [-] (64. J. Hradil [-] ) , O. Malík [-] - J. Vidiševský [-] , M. Rusinko [-] , P. Firášek [-] (82. J. Kuča [-] ) , J. Sáblík [-] (35. A. Akritidis [-] ) , O. Kunz [-] - D. Kožík [-] -