2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Hoštice přejely Štěpánkovice

20

Domácí nasázeli hostům pět branek.

Nováček z Malých Hoštic zažil přímo pohádkový vstup do I. třídy, když na vlastním pažitu rozdrtil Štěpánkovice. Zpočátku zápas připomínal šachovou partii, ale od 35. minuty se začaly dít věci. Hostům se nejprve vážně zranil klíčový útočník Schwalbe a pak dokonce zahodili penaltu. Domácí Pospěch nepochopitelně namazal Grigarčíkovi, kterého fauloval ve vápně Erik Klinger, a pokutový kop byl na světě. Zodpovědnost vzal na svá bedra Novák, jenže tíhu okamžiku neunesl, když pouze nechal vyniknout gólmana Honku. Samozřejmě se tedy uplatnilo okřídlené pravidlo „nedáš – dostaneš“. Malé Hoštice podnikly zásluhou Dominika Klingera rychlý kontr a na zadní tyči úřadoval Adamčík – 1:0. Domácím se samozřejmě zvýšilo sebevědomí, když Droppa z dálky protáhl brankáře Tomíčka. Těsně před přestávkou zakroutil Šafarčík roh na hlavu Dominika Klingera a Štěpánkovice rezignovaly na dobrý výsledek – 2:0. Třetí úspěšný zásah Malých Hoštic měl znovu na svědomí Dominik Klinger, který opět zužitkoval přesný centr Šafarčíka – 3:0. Vzápětí pelášil Šafarčík po české uličce Adamčíka úplně sám na Tomíčka, jenže obrovskou šanci zazdil. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem se hnal do sólového nájezdu Adamčík a po učebnicovém hokejovém blafáku zvýšil na 4:0. Poslední hřebíček do hostující rakve zatloukl král vzdušného prostoru Dominik Klinger, který po asistenci Staníčka zkompletoval hattrick – 5:0.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „V prvním poločase jsme na hřišti spíše oťukávali. Jedním se zlomových momentů se stala penalta soupeře, kterou jsme přežili a pak jsme sami skórovali. Po gólu do šatny už jsme zápas kontrolovali, když jsme klidně mohli zvítězit ještě vyšším rozdílem. Dominik Klinger zaznamenal hattrick díky třem hlavičkám, což ve své kariéře nepamatuji.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Celý zápas rozhodla pasáž ze závěru první poločasu. Nejprve se nám zranil Schwalbe, pak jsme neproměnili penaltu a z protiútoku jsme naopak inkasovali. Následoval zbytečný gól do šatny a bylo rozhodnuto. Podali jsme katastrofální výkon, který nemá nic společného s účastí v I. A třídě. Několik hráčů nám sice chybělo, ale tohle nás neomlouvá. Máme co zlepšovat. Bude to boj.

M. Honka [-] - J. Droppa [-] , P. Stříbrný [-] (86. P. Mlýnek [-] ) , E. Klinger [-] , R. Staníček [-] , M. Kara [-] (22. M. Unruh [-] ) , J. Chřibek [-] , D. Klinger [-] , M. Adamčík [-] (87. D. Kašný [-] ) , D. Pospěch [-] , O. Šafarčík [-]

M. Tomíček [-] - J. Machala [-] , P. Grygarčík [-] , R. Heider [-] , M. Liška [-] - M. Grigarčík [-] (84. M. Kancner [-] ) , D. Kožušník [-] (75. L. Bielan [-] ) , L. Jurček [-] , D. Novák [-] , J. Dluhoš [-] - A. Schwalbe [-] (35. P. Benek [-] ) -

ŽK: 37. E. Klinger , 53. J. Droppa - 74. P. Grygarčík .
Počet diváků: 168. Rozhodčí: MORAVEC Roman - TĚŽKÝ Michal, TVRDÝ Zbyněk.