2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

2. O. Langer , 16. M. Obrusník , 29. J. Šula , 51. J. Gaida , 56. J. Šula (p.) - 59. T. Krejsa , 88. T. Hebelka
20

Hradec se osmělil až za stavu 5:0 pro domácí.

Fotbalistům Hradce nad Moravicí první mistrovský zápas po postupu z I. B třídy poněkud zhořkl. Nedělní utkání nabralo očekávaný směr ve 2. minutě, kdy se přes Šulu a Obrusníka dostal k míči Ondřej Langer a po křížné ráně bleskově otevřel skóre – 1:0. Bolatice pokračovaly v náporu, ale nebezpečné střely Obrusníka a Šuly výborně zneškodnil gólman Válek. V 16. minutě už hosté neměli tolik štěstí, protože Sikora uviděl uvnitř šestnáctky Obrusníka, který ukázkovou rybičkou upravil na 2:0. O necelou čtvrthodinku později by na Hradec nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Ballarin převzal balon od Šamárka, okamžitě ho prostrčil nabíhajícímu Šulovi a ten zachoval chladnou hlavu – 3:0. Další zajímavé momenty přinesla až druhé půle. Počtvrté hosté inkasovali v 51. minutě, kdy se Ballarin postavil ke standardní situaci a balon jemně přičísl Gaida – 4:0. Zanedlouho se agilní Ballarin vecpal do vápna, kde ho fauloval Režnar, což znamenalo penaltu. Míč si vzal Šula a bez větších potíží zvýšil na 5:0. Domácí fotbalisté potom očividně polevili, čehož Hradec využil ke kosmetické korekci hrozivého skóre. Nejprve Krejsa přetlačil v šestnáctce Kotíka (5:1) a v samém závěru se ještě prosadil Hebelka po nezištném pasu Matyáše Lichého – 5:2.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Ze zápasu jsme měli obavy, protože jsme v týdnu počítali ztráty, ale nakonec jsme to dali dohromady a utkání se stalo naší jednoznačnou záležitostí. Rozhodli jsme již v prvním poločase, kdy jsme vstřelili tři góly. Po přestávce jsme vedli už pětibrankovým rozdílem, takže v závěru kluci polevili. Přesto musíme být se začátkem sezony nadmíru spokojeni.“

TJ Hradec n/M
Michal Grygar, trenér Hradce nad Moravicí: „Myslím si, že jsme se Bolatic zbytečně zalekli a navíc nás položily tři rychlé góly. V prvním poločase jsme byli docela odevzdaní, když jsme do soubojů chodili jako panenky. Po přestávce už nastalo zlepšení, od čehož se teď musíme odrazit. Kluci nepodali úplně špatný výkon. Fotbal hrát umíme, teď ještě potřebuje doladit detaily.“