2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Soupeři si bod rozdělili

20

Chlebičov srovnal až v nastavení.

Sobotní utkání mezi Darkovičkami a Chlebičovem fotbalové fajnšmekry zrovna neuspokojilo. Hosté se sice od začátku snažili kombinovat, jenže jejich útočné snahy se rozbíjely na kompaktní defenzivě domácího výběru. V 17. minutě navíc svěřenci trenéra Swiecha chybovali při rozehrávce, Darkovičky přešly do smrtícího kontru a Turanský po asistenci Bajgera zblízka nezaváhal – 1:0. Chlebičov mohl přispěchat s bleskovou odpovědí, ale Korbel slibnou příležitost zazdil. O chvíli později si vytáhlý Korbel naskočil na lahůdkový centr Radka, jenže gólman Preisner vytáhl ze svého repertoáru znamenitý zákrok a vytlačil míč na roh. Poté se hosté hnali do nadějného přečíslení, Teichmannovi ovšem střela vyloženě nesedla. Ve druhém poločase se hra často kouskovala, takže prakticky nebylo o čem referovat. Domácí se snažili za každou cenu uhájit nejtěsnější náskok, což se jim dařilo až do nastaveného času. Po nedovoleném zákroku na Korbela se totiž pískala standardní situace, ke které se postavil Kužel a načechral balon přesně na hlavu Boháče – 1:1. Body se tedy v sobotním odpoledni dělily.

FK Darkovičky
Vladimír Procák, trenér Darkoviček: : „Náš tým je hodně obměněný, takže asi bude chvilku trvat, než se sehrajeme. Dobře jsme věděli o kvalitách Chlebičova, takže jsme se snažili vycházet ze zabezpečené obrany a čekali jsme na chyby soupeře. Jednu z nich jsme využili k rychlému brejku a vedoucímu gólu. Samozřejmě jsme chtěli zvítězit, ale ani bod není špatný, protože nás dost podržel brankář.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Darkovičky hrály jednoduchý fotbal, když se snažily dostat dopředu jednoduchými nákopy. My jsme tradičně chtěli kombinovat a v prvním poločase jsme se dostali do několika dobrých šancí. Druhá půle už se mi moc nechce hodnotit, protože hra se strašně kouskovala. Soupeř neustále zdržoval, pořád polehával na trávníku, takže můžeme být rádi, že jsme nakonec alespoň remizovali.“

T. Preisner [-] - A. Kuřidém [-] (60. R. Kempný [-] ) , M. Bajger [-] , T. Kabich [-] , L. Moravec [-] (77. M. Hopkins [-] ) , K. Surovec [-] , P. Buchvaldek [-] (85. K. Santer [-] ) , P. Turanský [-] (73. O. Diviš [-] ) , M. Gai [-] (53. M. Gai [-] ) , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] , M. Starý [-] , M. Došla [-] , R. Kolig [-] (85. M. Dzierža [-] ) - L. Kužel [-] , A. Teichmann [-] , D. Moša [-] (60. F. Woch [-] ) , J. Radek [-] - A. Korbel [-] , T. Boháč [-]

ŽK: 62. M. Bajger , 83. L. Lindovský - 41. M. Starý , 43. T. Boháč , 65. A. Korbel .
Počet diváků: 123. Rozhodčí: JURYGÁČEK René - BEDNÁŘ Marcel, KUBÁČEK Vojtěch.