2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Soupeři se rozešli smírně

20

Kravaře srovnaly čtvrthodiny před koncem.

Ludgeřovice vkročily do víkendového souboje velkým náporem, když si hned ve 2. minutě naběhl Pěntka na roh Zbořila a prudkou hlavičkou nechal vyniknout pozorného gólmana Moslera. O chvíli později rozehrál Nagy standardku na Pěntku, který přistavil míč Zbořilovi, ale domácí forvard zamířil kousek vedle. Hosté se samozřejmě nechtěli nechat zahanbit, jenže střelecké pokusy Peterka a Glabazni netrefily cílené zařízení anebo čaroval brankář Hájek. Nerozhodné skóre vydrželo na světelné tabuli do 31. minuty. Zbořil si nejprve došel pro faul a z následného trestňáku nacpal balon krásně pod víko – 1:0. Druhá půle patřila spíše Kravařím, které se hnaly za vyrovnáním. Svědomí musel určitě zpytovat Heger, když si po přetaženém centru Těžkého vylámal zuby na Hájkovi. Zanedlouho našel Kahler uvnitř šestnáctky Peterka, který však přepálil břevno. Zvýšená aktivita se hostující družině vyplatila v 74. minutě. Těžký nasadil Němcovi potupné jesličky a pak s notnou dávkou štěstí přelstil i Hájka – 1:1. Ludgeřovice se ale nechtěly s remízou smířit, takže znovu přitopily pod kotlem. Hrdinou dne se mohl stát střídající Mikoláš, který nejprve po hrubce Bitomského ze dvaceti metrů orazítkoval horní tyčku a v samém závěru ještě zahodil sólový nájezd. V zajímavém utkání se tedy zrodila docela spravedlivá remíza.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Úvodních dvacet minut bylo z naší strany velmi kvalitních a naši převahu jsme potom korunovali vedoucím gólem. Po přestávce jsme ale nepochopitelně vypadli z role a jen jsme čekali na vyrovnání soupeře. Kravaře nás dostaly pod tlak sérií rohových kopů a zaslouženě si zajistily remízu. Tentokrát jsme si asi nezasloužili zvítězit.“

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Na malém hřišti v Ludgeřovicích to bylo hodně o soubojích. Jsem rád, že to kluci poctivě odmakali. Mužstvo určitě musím pochválit, protože po přestávce šlo za vyrovnáním. V závěru jsme sice přežili infarktový moment, ale jinak si myslím, že je remíza spravedlivá. Mohli jsme prohrát, ale i zvítězit. S bodem jsme určitě spokojení.“

T. Hájek [-] - M. Pěntka [-] (82. D. Hurina [-] ) , M. Postředník [-] (62. T. Krumpholz [-] ) , J. Mudroch [-] , D. Martiník [-] , D. Zbořil [-] (73. D. Mikoláš [-] ) , J. Adámek [-] , V. Polášek [-] , J. Němec [-] , J. Kolenko [-] , D. Nagy [-]

T. Mosler [-] - E. Peterek [-] , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (89. M. Czerný [-] ) , K. Nestroj [-] (87. P. Kupka [-] ) , D. Kahler [-] (77. F. Baránek [-] ) , M. Pavelek [-] , P. Glabazňa [-] , O. Bitomský [-] , J. Gattnar [-] , V. Těžký [-]

ŽK: 69. V. Polášek - 10. O. Bitomský , 58. J. Gattnar .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: BORÁŇ Ondřej - TVARDEK Erik, JUŘIČKA Jiří.