16.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Oldřišov si vyšlápl na vedoucí Bílovec

13

Oldřišov doma přivítal Bílovec.

Branka v první a poslední minutě poločasu

Nedělní utkání předehrávky prvního jarního kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Oldřišovem, který v minulém kole prohrál s Pustou Polomí a mezi Bílovcem, který porazil Čeladnou. Nyní již k samotnému zápasu.

Úvod vyšel skvěle hostům, když již v 1. minutě, kdy dával Dresler malou domů gólmanovi. Jeho nahrávku vystihl Moc a poslal míč Bořuckému, který se střelou k tyči nemýlil - 1:0. V 10. minutě se předvedli hosté, kdy po lajně vytáhl míč Pěla a poslal míč pod sebe na Sochu, jehož následnou střelu skvěle vychytal Hlaváček. Hned vzápětí krásný pas Jadrného na Bořuckého, který přihrál pod sebe na Kubaláka, který však střílel těsně nad bránu. Ve 22. minutě Pěla vyslal jedovatou střelu na bránu, kde se ale opět vytáhl Hlaváček a předvedl další skvělý zákrok. Ve 40. minutě byl po faulu na Kubaláka odpískán přímý volný kop asi metr před šestnáctkou. K němu se postavil z pravé strany Dřizgevič, překonal zeď a míč směřující přesně k tyči ještě dokázal Chvěja vyškrábnout na roh. V nastavení první půle otočil rozhodčí verdikt, kdy místo ruky hostujícího hráče odpískal faul domácích. Přímý kop se zahrával z pětatřiceti metrů. Jeho exekutor ho poslal na Střelce, kterého ještě dokázal Hlaváček vychytat. Bohužel však jen do prostoru, kde byl Mikuš, který ho ve skluzu poslal do sítě - 1:1. První poločas tak nakonec skončil nerozhodně

Oldřišov rozhodl z penalty

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím. V 50. minutě odkop Hlaváčka prodlužoval za sebe Kubalák na Bořuckého, který z voleje netrefil o půl metru šibenici. V 56. minutě krásnou akci rozjel Dřizgevič, kdy se středu hřiště poslal míč do kraje na Továrka. Ten poslal luxusní centr do vápna na Bořuckého, který byl stažen ve vápně a rozhodčí odpískal pokutový kop. K němu se postavil Dřizgevič a nemýlil se - 2:1. V 58. minutě zahrávali hosté roh. Černín poslal míč na přední tyč a následně míč proskotačil přes celé malé vápno, kde jej nikdo netrefil a neposlal do branky. V 66. minutě zřejmě měli zahrávat hosté pokutový kop po faulu Janíka, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. V 82. minutě zahrával Pfleger ze čtyřiceti metrů přímý kop. Centr posadil na hlavu Kubaláka, který tečoval míč a jeho střelou se otřela o tyč. Z následného brejku se dostal Tomáš Socha sám před brankáře, ale Hlaváček včasným vyběhnutím zlikvidoval jeho střelu. V 89. minutě zahrával Bílovec trestný kop ze sedmnácti metrů. K tomu se postavil Černín, ale asi o tři metry překopl bránu. Oldřišov tak doma vyzrál již na druhý tým, který vedl v tu chvíli soutěž a připisuje si tři body. Bílovec odjíždí s prázdnou.

Oldřišovu patří po podzimu devátá příčka s devatenácti body a záporným skóre 32:48. Bílovec je nadále na prvním místě se ziskem sedmatřiceti bodů a kladným skóre 41:17.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí: "Posledním zápasem jsme se s fanoušky chtěli rozloučit výkonem, za který se nebudeme muset stydět. Motivace nám nechyběla, protože každý chce porazit ty nejlepší. Řekl bych, že celý zápas jsme byli Bílovci rovnoceným soupeřem. Bál jsem se, že nás položí gól do šatny, ale kluci dřeli na sto padesát procent. V zápase byly dvě kontroverzní situace, kdy jsme dostali gól, který byl po ruce hostů, a druhá situace, kdy hosté měli pravděpodobně kopat penaltu. Každopádně je důležitý výsledek a s tím jsme nadmíru spokojeni jak my, tak celý Oldřišov.“

P. Hlaváček [-] - B. Moc [-] , J. Janík [-] (86. P. Mezera [-] ) , P. Dřizgevič [-] - A. Kubalák [-] (90. T. Bolacký [-] ) , D. Bořucký [-] (90. J. Klement [-] ) - Š. Továrek [-] , A. Utěšený [-] (32. J. Fusek [-] ) , J. Pfleger [-] , L. Pavlíček [-] , V. Jadrný [-]

FC Bílovec
D. Chvěja [-] - M. Mikuš [-] (62. T. Socha [-] ) , M. Socha [-] (83. R. Melecký [-] ) , P. Střelec [-] , M. Pěla [-] , O. Cverna [-] , L. Černín [-] , M. Limanovský [-] , O. Pavlík [-] (78. A. Dluhoš [-] ) , J. Bednář [-] , Z. Dresler [-]

ŽK: 38. L. Pavlíček , 42. J. Fusek , 46. J. Janík , 70. D. Bořucký , 70. Š. Továrek , 71. V. Jadrný , 89. B. Moc .
Hráči zápasu: P. Hlaváček .
Počet diváků: 127. Rozhodčí: ŠAFRÁN Martin - DVOŘÁK Martin, PETROŠ Radim.