14.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

23. T. Socha , 88. M. Pěla - 90. A. Taraba
17

Bílovec doma přivítal Čeladnou.

Bílovec se ujal vedení

Nedělní utkání čtrnáctého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Bílovce, který v minulém kole porazil Fulnek a mezi Čeladnou, která prohrála s Pustou Polomí. Nyní již k samotnému zápasu.

Do zápasu vstupoval Bílovec jako jasný favorit a ze začátku to také potvrzoval. Několik svých šancí trestuhodně zahodil, čímž se připravil o komforní vedení hned ze startu. Přesto se domácím podařilo skórovat. V 23. minutě se uvolnil s míčem Tomáš Socha a propálil Starečka v brance hostů - 1:0. V první půli si i Čeladná dokázala vypracovat pár slibných příležitostí, ty však branku nenabídly. Úvodní poločas tak skončil vedením domácích fotbalistů o jednu branku.

Dvě branky padly v závěru

Druhý poločas už byl o dost více vyrovnaný. Čeladná se dostávala více do hry, ale branka jí nebyla souzena. Domácí hráli to, co potřebovali. Nechávali hrát Čeladnou, která kvůli tomu, že prohrávala, musela hrát a hru více otevřít. Čeladná byla místy více než vyrovnaným soupeřem, i když jí v tabulce patří až předposlední místo a Bílovec je v čele. Dlouho divácí branku neviděli. Oba celky si je totiž schovaly až do samotného závěru. V 88. minutě se dostal k zakončení Pěla a poslal míč do branky - 2:0. Když už se zdálo, že domácí si výhru uhlídají, tak udělal Nykš v bráně chybu, k míči se dostal v 90. minutě Taraba a zasunul ho do branky - 2:1. Drama bylo na světě. V závěrečných minutách vyvinula Čeladná na Bílovec tlak. V samotném závěru se ještě hosté dožadovali odpískání pokutového kopu za faul. Rozhodčí jejich přání nevyslyšel, a tak si domácí Bílovec upevnil první pozici dalšími třemi body. Čeladná počtvrté v řadě bez bodu.

V příštím kole čeká Bílovec zápas v Oldřišově. Čeladná má volno a podzimní část pro ní již skončila.

FC Bílovec
M. Nykš [-] - M. Socha [-] (77. R. Melecký [-] ) , P. Střelec [-] , Z. Dresler [-] , T. Socha [-] (52. M. Seidler [-] ) , L. Černín [-] , M. Limanovský [-] (89. A. Dluhoš [-] ) , O. Pavlík [-] (64. M. Pěla [-] ) , J. Bednář [-] , M. Mikuš [-] (74. J. Tomášek [-] ) , O. Cverna [-]