14.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Hlubina využila přesilovku a porazila Dolní Datyně

16

Hlubina doma přivítala Dolní Datyně.

Po brance na obou stranách

Sobotní utkání čtrnáctého kola krasjkého přeboru nám nabídlo souboj mezi Hlubinou, která v minulém kole padla v Brušperku a mezi Dolními Datyněmi, které porazily Český Těšín. Nyní již k samotnému zápasu.

Od úvodního hvizdu hráli lépe hosté a také se dostávali do spousty šancí. Dlouho však nedokázali z tlaku vstřelit první branku, a tak se ke slovu dostali domácí. V 16. minutě si našel míč střelec Krčmařík a poslal míč za záda Vasilka - 1:0. Vedení domácím dlouho nevydrželo. Tlak hostů nepolevoval a v 18. minutě bylo vyrovnáno. Ke střele se dostal Gistinger a svou šanci proměnil - 1:1. Do první půle to byli opět hosté, kteří diktovali tempo hry. Domácí se do zápasu těžko dostávali. Úvodní poločas tohoto zápasu nám nabídl po brance na každé straně a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Zápas ovlivnila červená karta kapitána Baláže

Druhý poločas začal skvěle pro hosty. Již ve 47. minutě se dostali do vedení po střele Michala Cilečka - 1:2. I hosté se však dlouho z vedení neradovali. V 52. minutě dokázal svým zakončením vyrovnat Procházka a začínalo se zase od znova - 2:2. Důležitý okamžik přišel v 63. minutě, kdy v přerušené hře prudce strčil Baláž do svého soupeře a uviděl červenou kartu za nesportovní chování. To nerozdýchal a k hlavnímu rozhodčímu si ulevil ještě dalšími ostrými slovy, za které bude s největší pravděpodobností stát více zápasů. Hlubina převzala taktovku a otěže zápasu. V 72.  minutě se svou druhou brankou v zápase prosadil Procházka - 3:2. V 80. minutě skóre uzavřel svou ranou Hyrník - 4:2. Zápas poté dospěl do svého konce a Hlubina si připsala tři body. Dolní Datyně odjíždí s prázdnou.

V příštím kole čeká Hlubinu zápas v Kobeřicích. Dolní Datyně hrají doma s Petrovicemi.