10.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Český Těšín ovládl derby s Petrovicemi

18

Český Těšín doma přivítal Petrovice.

Český Těšín se ujal vedení

Sobotní utkání desátého kola krajského přeboru nám nabídlo okresní derby mezi Českým Těšínem, který v minulém kole remizoval v Háji a mezi Petrovicemi, které deklasovaly Šenov. Nyní již k samotnému utkání.

Celé ho hodně ovlivnilo počasí. Hrálo se v nepřetržitém dešti, díky kterému byl trávník dosti podmočený a ztratil svou kvalitu. V prvním poločase byli lepším týmem domácí. Hosté se prakticky vůbec nedostali do hry. Český Těšín si vytvořil řadu velkých příležitostí ke skórování. Petrovický brankář Svatoš však byl pro domácí fotbalisty noční můrou a nejeden z nich si na něm vylámal zuby. Bohužel pro hosty to vydržel jen do 17. minuty, kdy už musel po dobrém zakončení Latochy kapitulovat - 1:0. Domácí byli nadále více na míči a diktovali tempo a ráz utkání. Další šance ani na jedné straně branku nepřinesly a do šaten tak šli domácí s jednobrankovým náskokem na svého soupeře z Petrovic.

Oba týmy jednou skórovaly, nepříjemnou kaňkou na zápase bylo zranění Pechy

Druhá půle už byla o něco vyrovnanější. Petrovicím v tomto zápase vůbec nevycházela střelba, která byla často nedůrazná a Pecha měl jednoduchou práci. Zápas byl na těžkém terénu hodně bojovný se spoustou osobních soubojů. Terén hlavně vůbec neprospíval kombinační hře, čímž museli oba celky více hru zjednodušit. Dlouho to vypadalo, že se již branek nedočkáme. To se změnilo v závěrečné čtvrthodince. V 74. minutě dokázali hosté vyrovnat. Po standardní situaci se dostal k míči Alman a poslal ho do branky - 1:1. Kaňkou v utkání bylo zranění Pechy. Ten se při snaze dostat k centrovanému míči srazil s protihráčem a s otřesem mozku byl převezen santikou do nemocnice (Za redakci mu přejeme brzké uzdravení). Pár minut se kvůli této události nehrálo. Ihned poté ale vrátil vedení domácím Vlachovič, který je expertem na branky do sítě petrovické Lokomotivy - 2:1. Český Těšín si vedení dokázal udržet až do konce, ale měl také v závěru štěstí, kdy se do šance dostal Sikora, ale nepřetavil ji nakonec v gól. Český Těšín si tak po třech zápasech připsal tři body. Petrovice po dvou výhrách v řadě prohrály.

V příštím kole čeká Český Těšín zápas v Krnově. Petrovice hrají doma s Hlubinou.