9.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Dolní Datyně v přestřelce nakonec podlehly Pusté Polomi

15

Dolní Datyně doma přivítaly Pustou Polom.

Domácí se dvakrát ujali vedení

Sobotní utkání devátého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Dolními Datyněmi, které v minulém kole prohrály v Čeladné a mezi Pustou Polomí, která prohrála s Brušperkem. Nyní již k samotnému utkání.

To bylo od úvodního hvizdu velice svižné a divákům se muselo líbit. Obě mužstva hrála stylem nahoru dolů, s velkým počtem šancí, ale je velice fyzicky náročný. První poločas vyšel lépe domácímu týmu. Již v 10. minutě se dostal k míči Cileček a dostal míč za záda Muczky - 1:0. Vedení domácích však moc dlouho nevydrželo. V 15. minutě se zmocnil míče Potůček a Vasilko neměl nárok - 1:1. Nadále byla hra rychlá, bez zbytečného zdržování. Dlouho se hrálo jen po šestnáctky, protože moc nevycházela finální fáze obou celků. Nakonec se fanoušci přece jen dočkali jedné branky ještě do konce prvního poločasu. Ve 35. minutě vsítil branku Rozsíval - 2:1. Bohužel se při zakončení zranil, do konce poločasu ještě vydržel, ale na druhý už nebyl k dispozici. První půle dospěla do svého konce a do šaten šli v lepším rozmaru domácí, kteří vedli o jednu branku.

Pustá Polom dvěma brankami otočila vývoj, poté padl na obou stranách gól z přímého kopu

Druhý poločas byl takřka totožný, jako ten první, co se stylu hry týče. Ani jeden z týmů nepřijel s cílem bránit, což by se asi fanklubu defenzivního fotbalu vůbec nelíbilo. Vyrovnávací branka přišla v 54. minutě. To se podruhé v zápase prosadil Potůček a hrálo se od znovu - 2:2. Na chvíli se hra uklidnila, ale nebylo to moc na dlouho. V 67. minutě přišel celkový obrat Pusté Polomi. Blucha se vůbec nerozpakoval a rozvlnil síť Dolních Datyní - 2:3. Přesto takto skóre zápasu nezůstalo. V 70. minutě zahrával přímý kop Baláž a nádherně míč ho poslal přes zeď do sítě - 3:3. A však minutu na to si vzali hosté vedení zpět. Rodek také zahrával přímý kop. Na jeho precizně kopnutou standardku neměl Vasilko nárok - 3:4. Do konce zápasu toho už moc ani jeden z celků nevytvořil. Pustá Polom po hektickém druhém poločase nakonec odjíždí se všemi třemi body. Dolní Datyně již pětkrát v řadě nevyhrály.

V příštím kole čeká Dolní Datyně zápas v Bílovci. Pustá Polom vyzve doma Bystřici.