6.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

20. J. Frank , 72. A. Hubeňák , 75. M. Rodek - 34. M. Sikora , 90. J. Urban
18

Pustá Polom doma přivítala Petrovice.

Remízový stav po prvním poločase

Nedělní utkání šestého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Pustou Polomí, která v minulém kole prohrála v derby s Hájem (mezitím ještě přes týden dohrávala utkání s Hlubinou, které prohrála - pozn. redakce) a mezi Petrovicemi, které dali kanára Čeladné. Nyní již k utkání.

Do něj vstoupili hosté lépe a prezentovali se dobrou hrou. Pustá Polom ale také nehrála špatně, ale počasí a stav hřiště zápas dosti ovlivnili. Přesto se hrál z obou stran pohledný fotbal. První branka padla po dvaceti minutách hry. I přes převahu hostujícího celku to byli naopak domácí, kteří šli do vedení. Ve 20. minutě se dostal ke střele Frank a procedil míč do branky - 1:0. Hosté pálili jednu šanci za druhou. Nakonec do poločasu dokázali alespoň srovnat. Ve 34. minutě se to povedlo Sikorovy - 1:1. Tentýž hráč ale spálil další vyložené šance. To samé platilo o velezkušeném Cikuovi. První půle dospěla do svého konce a do šaten se šlo za remízového stavu.

Pustá Polom přidala dvě branky, Petrovice v závěru pouze korigovaly

Druhá půle byla podobně bojovná, jako tak první. Na hřišti to bylo hodně vyrovnané utkání. Hrálo se mezi vápny se šancemi na obou stranách. Po hodině hry přišla pro Petrovice obrovská ztráta, když se zranil Ciku a jejich hře to bylo neskutečně poznat. Hosté úplně vypadli ze hry. Pustá Polom se dostával ještě více do šancí. Jednu z nich proměnili půlhodiny před koncem. V 72. minutě se prodral ke střele Hubňák a poslal domácí do vedení - 2:1. O tři minuty to již bylo o dvě branky. Střídající Rodek se zapsal na listinu střelců po čtyřech minutách na hřišti - 3:1. V konečném důsledku to byla velice důležitá a rozhodující branka. Hosté se poté snažili ještě s výsledkem něco udělat. To se jim podařilo. V 90. minutě snížil svou brankou Urban - 3:2. V nastavení se hosté tlačili co nejvíce do vápna. V závěrečné skrumáži ještě vyslali jednu střelu, ale ta se neujala a zápas dospěl do svého konce. Pustá Polom vyhrála po dvou porážkách v řadě. Petrovice prohrály venku již potřetí v řadě.

Pustou Polom čeká v příštím kole Krnov. Petrovice hrají doma s Bílovcem.